Vefk-Ebced ve Burçlar

   Tüm Çareler,  Büyüde Değil, Kur’an da dır.

وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

Ve izâ maridtu fe huve yeşfîn(yeşfîni).
Ve hastalandığım zaman bana şifa veren, O’dur.

وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاء وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ وَلاَ يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إَلاَّ خَسَارًا

Ve nunezzilu minel kur’âni mâ huve şifâun ve rahmetun lil mu’minîne ve lâ yezîduz zâlimîne illâ hasârâ(hasâran).

Biz Kur’ân’dan, iman edenler için bir şifa ve rahmet kaynağı olan âyetler indiriyoruz. Zalimlerin de ancak zararını artırır.

Öncelikle çaresiz insanlardan , bizlere gelen büyü ve insanların iradesine müdahale nevlerinden uygulama isteklerine yok demekten yorulduk. Ama insanların bu denli çaresizlikleri de bizleri üzmektedir. Mâlesef bu çaresiz insanlar, belkide bilmediklerinden , bu zor durumlarından kurtulmak için, imanlarını tehlikeye atmak pahasına büyülere ve çeşitli iman caiz olmayan uygulamalara  baş vurmaktadırlar.

Bunun neticesinde bir çok mağdur insan , bu mağdurluklarının yanı sıra, yapılmaması gereken bu uygulamaların, tersine tepmesi veya eksik ve yanlış uygulanmasından dolayı, kendileri ruhani hastalıklara yakalanmakta ve canlarının derdine düşmektedirler.

Bu durumdan rahatsız olmam nedeniyle ve insanları bu yanlışlardan geri çevirebilme düşüncesi ile Kur ân ayetlerini kelime kelime, harf harf inceleyerek, hangi sıkıntıda ve hangi maksatla , hangi ayeti okumak gerekli olduğuna dair uzun süreli bir çalışma yaptım. Hâlâ da çalışmalarıma devam etmekteyim.

Genel anlamda sizlere faydalı olabilecek çalışmalarımla, (aşk , muhabbet ve bağlama büyüleri gibi insanları şirke götürecek işlemler haricinde), her türlü sıkıntılarınızın giderilmesine vesile olabilecek vefk ve koruma nushaları türünde tertipler düzenleyebiliriz.

Bu tertipler sadece kendime ait çalışmalar ve deneyimler olup, kesinlikle , diğer kitaplardan alınma kalıplar olmamaktadır. Kendi hastalarımda da deneyimlerde bulunduğum çok etliki çalışmalardır inşeallah. Bu neticeleri alabilmek için yıllardır Kur’ an üzerinde araştırmalar  yapmaktayım. Rabbim inşeallah bu konuda bizleri mahcup etmez ve en güzel vesilelerden eyler bizi.

Bu tertipler normal rahatsızlıklarda etki göstermektedir. Ama çok ağır vakalarda, ruhani mudahaleler gerekmektedir. Zaten duruma göre, kişinin rahatsızlık boyutuna bakıp, neyin uygun olduğunu kendilerine bildirmekteyiz.

 İnşeallah bundan sonra her türlü sıkıntılarınıza , sizi büyülere ve günahlara, teşebbüs etmeden , sadece Kur ân ayetleri ile, Râbbimin rahmet ve inayet kapılarını çalmaya yöneltecek çalışmalarımla hizmetinizdeyim. Unutmayınız ki , Kur ân da her türlü derde bir derman var. Ama bunu tüm ayetlerde bulamazsınız. Bazen bir ayetin bir kaç kelimesi sizin derdinize dermandır. Ama bunu anlayamazsınız. Bu ayetlerin vefki yapıldıktan sonra gerekli sayı adetlerince de , sizler tarafından okunması gerekmektedir. Tabi ki, uygun saatlerde.

Bu çalışmalarınızı sizlerin eksiksiz yapabilmeniz için 7/24 saat hizmetinizde olacağız inşeallah. Eğer okumalardan dolayı sıkıntılara düşerseniz anında bize ulaşıp, o sıkıntılardan kurtulabileceksiniz, Allah ın izni ve inayetiyle.

Sevgili ziyaretçilerim. Elimizde bulunan zengin havas arşivlerinden , sizleri cini mahlukattan ve nazr ve büyü gibi sıkıntı verici uygulamalardan muhafaza niyetiyle tecrübe edilmiş tertipler hazırlamaktayım. Aslında havas kitaplarında yüzlerce tertipler var, aynı zamanda kişisel çalışmalarımız sonucunda hazırladığımız tertiplerde bulunmakta. Ama burada en dikkat ettiğim husus tertiplerin gerçekten etkili olup olmadığı. Bunu da ancak hastalarım üzerinde tecrübe ederek öğrenebilmekteyim.

Yani size göndereceğim tertipler, sıradan ve klasik tertipler olmayıp, Bire bir etkisini ve hastalarım üzerinde ki etkilerini gördüğüm tertipler olacak. Osmanlıca eserlerden günlerce ve aylarca tetkik ederek ve tedavi etmekte olduğum hastaların da üzerinde tecrübe ettiğim, bu koruma ve hıfz tertiplerini isteyen kişilere , kendilerine mahsus bir şekilde hazırlayıp gönderebiliriz. Ama şunu bilmek lazım, Ağır derecede hastalığı olan kişilere bu tertipleri yazsam da , bire bir müdahale olmadan bunları takamaz. Çünkü yazdığımız tertipler, musallatları çok rahatsız eden ve onlara çok ızdırap veren tertiplerdir. Onlar, ızdırap çektikçe de, o ızdıraptan kurtulmak için, hastanın bu muskaları çıkarması için olmadık eziyetler vereceklerdir. O yüzden bu muska ve tertipleri çok ağır hastalara değil, basit vakalara ve ya bu sıkıntılara yakalanmak korkusu olan ve de nazar ve bu tür mahlukattan kendini emin hissetmek isteyen kişilerin talep etmesini daha uygun buluyorum. Basit, gece korkuları, ürpertiler veya sık nazara gelme hadiselerinde yeterli olabilecek uygulamalardır. Ama bunlar sadece vesiledir. Hakiki şifa Allah tan beklenmelidir. Burada , en büyük avantajınız da , bu tertip ve korumaları taktığınız anda, size mağnevi saldırılar olursa , anında bizi arayabilir ve o sıkıntı verici şerir mahlukatı etkisiz bırakabiliriz inşeallah.

Bunun yanında rızk ve kısmet açmak içinde tertiplerimiz mevcuttur. Ama bunlar sadece dua dır. Kaderi değiştirmez. Sadece sizlerin kötü enerji diye tesmiye ettiğiniz manileri kaldırmak ve Allah a bir nevi, ismi azam ve bu konuda ki esmâları ile sizin şahsınıza mahsus bir şekilde, o esmâları ve Salih kulları vesile ederek dua etmek diye tanımlamak daha uygun olur.Yoksa , ben yazarsam tutar, her işin çözülür demek, Hâşâ kadere inanmamak veya kadere müdahale etmeye niyetlenmek gibi bir manaya gelir. Biz sadece cüz i irademizle isteriz, Râbbimin hikmeti iktiza ederse, onu en hayırlı bir şekilde bize nasip eder inşallah. Bilirsiniz ki, Rabbim her şeyi sebebler dairesinde yaratır. Bu sebeplerin vukuâ gelmesinde en etkili unsur duâ dır.

Bizler bu sebepleri harekete geçirme veya o sebeplere baş vurma maksadındayız. Kur ân da her derde bir derman ve her sıkıntıdan kurtuluşa bir çare vardır. Önemli olan bunları bulmak ve doğru uygulamaktır.

Not:Göndereceğimiz dua ve tertipler zafiran (safran) mürekkebiyle yazılacağından, kesinlikle su ile teması sağlanmamalıdır. Islak ortamla karşılaştığı zaman yazı tamamen silinir gider. Bu üzerinizde takacağınız tertipler için geçerlidir. Ama içme suyu ve banyo için kullanacağız tertipleri zaten suyun içine atacaksınız ve yazının birkaç saatte tamamen suya karışıp, kağıt üzerinde hiçbir iz kalmayacağını göreceksiniz.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

اَلْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَالصَّـلَوةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى رَسُولِنَا مُحَمَّدٍ وَآلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَعِينَ

Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi Rabbil Alemin. Vessalatü vesselamü ala rasulina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ecmein

 ( Rahman ve Rahim olan Allah ın adıyla.

    Hamd Alemlerin Rabbi olan Allah (c.c.) a. Salat ve selam Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) e ve O nun aile efradı ile yüce Ashabının üzerine olsun ).

 

Birçok kişinin heves edip elde edemediği ve herkesin buna muhtaç olduğu bir ilimdir. Ama alimler bu ilmi birçok kişiden gizlemişlerdir. Bu ilmin şartları çoktur.

Ben fakire Allah Teala hazretleri bu ilmi kolaylıkla ihsan etti. Sadık bir arkadaşım vardı. Bu sırrın hakikatini bende olduğunu öğrendi. Bana türlü hizmetlerde bulunduktan sonra, ona bir risale yazıp verdim.

Ey Talip ! Bu mübarek ilim bütün isteklerine reva (Uygun, layık) olsun. Bu kitabı cahil, münafık ve basireti kör olanlardan sakının. Zira böyle cahil, münafık ve basireti kör olanlar, bu ilmin kıymetini bilmeyip hor ve hakir görerek inkar ederler.

EBCEDİ  KEBİR

Ey Talip! Ebced hesabında rakamlar (1) birden (10) ona kadar (1) birer birer, ondan (100) yüze kadar (10) onar onar, (100) yüzden bine (1000) kadarda (100) yüzer yüzer artar.

Ebcedi Kebir ( Büyük Ebced ) budur :

ز و هـ د ج ب ا
7 6 5 4 3 2 1
ن م ل ك ى ط ح
50 40 30 20 10 9 8
ش ر ق ص ف ع س
300 200 100 90 80 70 60
غ ظ ض ذ خ ث ت
1000 900 800 700 600 500 400

EBCEDİ  SAĞİR

Bu Ebcede, Ebcedi sağir denir. Bu küçük Ebced büyük Ebced ten çıkmıştır. Ebcedi kebirdeki her harfin adedinden oniki-oniki (12) çıkarılıp, bakide kalan rakam o harfin karşılığıdır.

Örneğin: Lam (ل) harfinin Ebcedi Kebirdeki adedi (30) otuzdur. Bu rakamdan 12-12 çıkarılırsa bakide altı (6) kalır. Lam (ل) harfinin Ebcedi Sağir deki karşılığı altı (6) rakamıdır.

Ebcedi Sağir ( Küçük Ebced ) budur :

ز و هـ د ج ب ا
7 6 5 4 3 2 1
ن م ل ك ى ط ح
2 4 6 8 10 9 8
ش ر ق ص ف ع س
Sakıt 8 4 6 8 10 Sakıt
غ ظ ض ذ خ ث ت
4 Sakıt 8 4 Sakıt 8 4

Ebcedi Sağirde (Küçük Ebced) dört harf sakit  tir. (Düşmüş) Bu dört harf Sin, Şın, Hı ve dır. Bu harflerin ebcedi kebir adetlerinden oniki-oniki çıkarsak, geriye sıfır kalır. Bunun için bu dört harf sakittir.

HARFLERİN  ANASIRI

Mevcut olan yirmisekiz harf  anasırı erbaaya ( Dört unsur ) ayrılmış olup, her unsurda yedi (7) harf vardır. Bu harfler ve mensub oldukları unsurlar şöyledir:

 1. Ateş unsuru: Bu unsura bağlı olan harfler meftuh (açık) tur. Kuru ve sıcak olup, safravi tabiatıdır. Ateş harflerinin yönü doğu olup, cezb edici ve galiptir.

Ateşe mensub olan harfler bunlardır:

ا    هـ    ط    م    ف    ش    ذ

 

          Zel     Şin      Fe     Mim     Tı         He     Elif

 1. Toprak unsuru: Bu unsura bağlı olan harfler meczum (kesik) dur. Kuru ve soğuk olup, sevdaviye tabiatıdır. Toprak harflerinin yönü güney olup, cezb edilen ve mağluptur.

Toprağa mensub olan harfler bunlardır:

ب    و    ى    ن    ص    ت    ض

 

         Dat       Se       Sat     Nun    Ye     Vav    Be

 1. Hava unsuru: Bu unsura bağlı olan harfler mağmum ( kapalı ) dur. Nemli ve sıcak olup, demeviye tabiatıdır. Hava harflerinin yönü batı olup, cezb edici ve galiptir.

Havaya mensub olan harfler bunlardır:

ظ    ج    ز    ك    س    ق    ث

 

           Se       Kaf     Sin     Kef    Ze    Cim      Zı

 1. Su unsuru: Bu unsura bağlı olan harfler meksur (kırık) dur. Nemli ve soğuk olup, balgam tabiatıdır. Su harflerinin yönü Kuzey olup, cezb edilen ve mağluptur.

Suya mensub olan harfler bunlardır:

د    ح    ل    ع    ر    خ    غ

 

          Ğayın    Hı      Ra    Ayın   Lam   Ha     Dal

Cedvelde şu tertip üzere toplanmıştır :

KAMER UTARİD ZÜHRE ŞEMS MERİH MÜŞTERİ ZÜHAL ANASIRI            ERBEA
ذ ش ف م ط هـ ا ATEŞ
ض ت ص ن ى و ب TOPRAK
ظ ت ق س ك ز ج HAVA
غ خ ر ع ل ح د SU

NURANİ VE ZÜLMANİ HARFLER

Yirmisekiz harfin ondördü nurani ve ondördü zülmani olarak ikiye ayrılmıştır.

Nurani harfler bunlardır :

ا  ح  ر  س  ص  ط  ع  ق  ك ل  م ن هـ ى

Elif Ha Ra Sin Sad Tı Ayın Kaf Kef Lam Mim Nun Ye.

    Zülmani harflerde bunlardır:

ب  ت  ث  ج  خ  د ذ ز ش ض ظ غ ف و

 

Be, Te, Se, Cim, Hı, Dal, Zel, Ze, Şın, Dat, Zı, Ğayın, Fe, Vav.

ANASIRIN BİRBİRİNE DOST VE DÜŞMANLIĞI

Ateş erkek tabiatlı olup, Ateş ile Hava dosttur.

Su dişi tabiatlı olup, Su ile Toprak dosttur.

Hava erkek tabiatlı olup, Hava ile Toprak düşmandır.

Toprak dişi tabiatlı olup, Su ile Ateş düşmandır.

ANASIRIN MEVSİMLERDE DOSTLUĞU

İlkbahar mevsiminde Ateş ile Toprak dosttur.

Yaz mevsiminde Ateş ile Toprak dosttur.

Sonbahar mevsiminde Su ile Hava dosttur.

Kış mevsiminde Su ile Hava dosttur.

GEZEGENLERİN ÖZELLİKLERİ

Zühal gezegeninin tabiatı son derece kuru soğuk olup, anasırı toprak, cinsiyeti dişi ve gündüz diye itibar olunur. Bu gezegen göğün celladı olup, yedinci kat gökte doğar. Nahıs ( Kötü ) olup, en büyük uğursuzdur.

Müşteri gezegeninin tabiatı nemli sıcak olup, anasırı ateş, cinsiyeti erkek ve gündüz diye itibar olunur. Bu gezegen göğün kadısı olup, altıncı kat gökte doğar. Said ( iyi )olup, en büyük uğurlu gezegendir.

Merih gezegeninin tabiatı aşırı derecede kuru sıcak olup, anasırı ateş, cinsiyeti erkek ve gece diye itibar olunur. Bu gezegen göğün beyi olup, beşinci kat gökte doğar. Nahıs olup en küçük uğursuz gezegendir.

Şems gezegeninin tabiatı kuru sıcak olup, anasırı ateş, cinsiyeti erkek ve gündüz diye itibar olunur. Şems gezegeni göğün sultanı olup, dördüncü kat gökte doğar. Said olup, en büyük nurlu gezegendir.

Zühre gezegeninin tabiatı kuru soğuk olup, anasırı toprak, cinsiyeti dişi ve gece diye itibar olunur. Zühre gezegeni göğün dansözü olup, üçüncü kat gökte doğar. Said olup en küçük uğurlu gezegendir.

Utarid gezegeninin tabiatı kuru soğuktur. Cinsiyeti dişi ve gündüz diye itibar olunur. Bu gezegen göğün katibi olup, ikinci kat gökte doğar. Mümtezic (birleşik)) olup, dört unsurda mevcuttur. Utarid gezegeni iyi ile iyi, kötü ilede kötü olur.

Kamer gezegeninin tabiatı nemli soğuk olup, anasırı su, cinsiyeti dişi ve gece diye itibar olunur. Bu gezegen göğün tabibi olup, birinci kat gökte doğar. Said olup, en küçük nurlu gezegendir.

BİRBİRİNE DOST OLAN GEZEGENLER

Zühal  ile Merih gezegeni birbirine dosttur.

Müşteri ile Kamer gezegeni birbirine dosttur.

Merih ile Zühre gezegeni birbirine dosttur.

Şems  ile Utarid gezegeni birbirine dosttur

Zühre ile Kamer gezegeni birbirine dosttur.

Utarid ile Zühre gezegeni   birbirine dosttur.

Kamer ile Müşteri gezegeni birbirine dosttur.

BİRBİRİNE DÜŞMAN OLAN GEZEGENLER

Zühal  ile Şems gezegeni birbirine düşmandır.

Müşteri ile  Zühre gezegeni birbirine düşmandır.

Merih ile Utarid gezegeni birbirine düşmandır.

Şems ile Kamer gezegeni birbirine düşmandır.

Zühre ile Zühal gezegeni birbirine düşmandır.

Utarid ile Müşteri gezegeni birbirine düşmandır.

Kamer ile Merih gezegeni birbirine düşmandır.

GEZEGENLERİN ŞEREFİ

Şems  gezegeninin  şerefi Hamel burcundadır.

Kamer gezegeninin şerefi Sevr  burcundadır.

Müşteri gezegeninin şerefi Seratan  burcundadır.

Utarid  gezegeninin şerefi Sünbüle burcundadır.

Zühal gezegeninin şerefi   Mizan  burcundadır.

Merih gezegeninin şeref Cedi  burcundadır.

Zühre gezegeninin  şerefi Hut  burcundadır.

GEZEGENLERİN  GÜNLERİ

Pazar  gününün gezegeni Şems  ( Güneş ) tir.

Pazartesi gününün gezegeni Kamer ( Ay )  dir.

Salı gününün gezegeni Merih ( Mars )  tir.

Çarşamba gününün gezegeni Utarid  ( Merkür ) tir.

Perşembe gününün gezegeni  Müşteri ( Jüpiter ) dir.

Cuma gününün gezegeni Zühre ( Venüs ) dir.

Cumartesi gününün gezegeni Zühal ( Satürn ) dir.

GEZEGENLERİN  BUHURU

Zühal  gezegeninin  buhuru Meyatü saile  dir.

Müşteri gezegeninin buhuru  Sandalı asfer dir.

Merih gezegeninin buhuru Kust veTopalak kabuğu.

Şems gezegeninin buhuru Senderus ve Misk  tir.

Zühre gezegeninin buhuru Ud ve Mastaki dir.

Utarid gezegeninin  buhuru  Muklil ezrak tır.

Kamer gezegeninin buhuru Lübani zeker dir.

GEZEGENLERİN  HARFLERİ

Zühal gezegeninin harfleri ا ب ج د
Müşteri gezegeninin harfleri هـ و ز ح
Merih gezegeninin harfleri ط ى ك ل
Şems gezegeninin harfleri م ن س ع
Zühre gezegeninin harfleri ف ص ق ر
Utarid gezegeninin harfleri ش ت ث خ
Kamer gezegeninin harfleri ذ ض ظ غ

GEZEGENLERİN  SANATI

Zühal gezegeni göğün Cellat ıdır.

Müşteri gezegeni göğün Kadı sıdır.

Merih gezegeni göğün Bey idir.

Şems gezegeni göğün Sultan ıdır.

Zühre gezegeni göğün Dansöz üdür.

Utarid gezegeni göğün Katibidir .

Kamer gezegeni göğün Tabib idir.

GEZEGENLERİN  DOĞUŞU

Zühal gezegeni yedinci kat gökte doğar.

Müşteri gezegeni altıncı kat gökte doğar.

Merih gezegeni beşinci kat gökte doğar.

Şems gezegeni dördüncü kat gökte doğar.

Zühre gezegeni üçüncü kat gökte doğar.

Utarid gezegeni ikinci kat gökte doğar.

Kamer gezegeni birinci kat gökte doğar.

GEZEGENLERİN SAİD VE NAHISLARI

Gezegenler said (İyi) ve nahıs (Kötü) olarak şu tertip üzere ikiye ayrılmıştır.

Zühal gezegeni nahıs tır .

Müşteri gezegeni said tir.

Merih gezegeni nahıs tır.

Şems gezegeni said tir.

Zühre gezegeni said tir.

Utarid  gezegeni  mümtezic ( Birleşik ) tir. İyi ile iyi  kötü ilede kötü olur.

Kamer gezegeni said tir.

AMEL YAPILACAK SAATLER

Yapacağın herhangi bir amelin tesirli olmasını istiyorsan, ameline uygun saatleri seçersin. Aksi takdirde amelin sahih ( gerçek ) olmaz. Amellere göre ise saatler şöyledir.

Zühal: Bu saatte tefrik, buğuz, taslit, nefret ettirmek harab etmek, uyku bağlamak ve erkeklik bağlamak gibi ameller yapılır.

Müşteri : Bu saatte atf, muhabbet, celb, insanların gözüne güzel ve şirin görünmek, tılsım bozmak vede dil bağlamak gibi ameller yapılır.

Merih: Bu saatte tefrik, taslit, buğuz, adavet, kan akıtmak, mekandan çıkartmak ve helak etmek gibi ameller yapılır.

Şems: Bu saatte kalbleri cezbetmek, teshir etmek, muhabbet, şan, şeref, şöhret heybetli görünmek ve ileri gelen  kimselerin  yanında hacetinin kabül olması gibi ameller yapılır.

Zühre: Bu saatte atf, cezb, muhabbet, ülfet, nikah, heyecanlandırmak, teshir etme ve hacetlerin giderilmesi gibi ameller yapılır.

Utarid: Bu saatte bir kimseyi hastalandırmak, dil bağlamak, birinin kalbini kendine çekmek, defineleri çıkarmak ve hacetlerin giderilmesi gibi ameller yapılır.

Kamer: Yüksek mertebelerdeki kişilerin kalbini kendine çekmek, defineleri çıkartmak, dilleri bağlamak, bağlıyı çözmek, sihir bozmak ve sevgi ile bağlamak gibi ameller yapılır.

Günlerin ve gecelerin saatleri yedi gezegene göre ayarlanmış olup, her saat bir gezegene aittir.

Örneğin: Pazar gününün ilk saati Şems gezegeni olarak tespit edilmiştir. İkinci saati Zühre, üçüncü saati Utarid, dördüncü saati Kamer, beşinci saati Zühal, altıncı saati Müşteri, yedinci saati Merih, sekizinci saati Şems, dokuzuncu saati Zühre, onuncu saati Utarid, onbirinci saati Kamer ve onikinci saati ise Zühaldir. Pazar gecesinin ilk saati Utarid, ikinci saati Kamer’dir. Böylece saat (12) oniki ye kadar devam eder. Aşağıdaki cetvelde şu tertip üzere gösterilmiştir.

Saatler Cetveli budur :

GÜNDÜZ

PAZAR

P.TESİ

SALI

Ç.AMBA

P.EMBE

CUMA

C.TESİGECE

P.MBE

CUMA

C.TESİ

PAZAR

P.TESİ

SALI

Ç.MBA1ŞemsKamerMerihUtaridMüşteriZühreZühal2ZühreZühalŞemsKamerMerihUtaritMüşteri3UtaritMüşteriZühreZühalŞemsKamerMerih4KamerMerihUtaritMüşteriZühreZühalŞems5ZühalŞemsKamerMerihUtaritMüşteriZühre6MüşteriZühreZühalŞemsKamerMerihUtarit7MerihUtaritMüşteriZühreZühalŞemsKamer8ŞemsKamerMerihUtaritMüşteriZühreZühal9ZühreZühalŞemsKamerMerihUtaritMüşteri10UtaritMüşteriZühreZühalŞemsKamerMerih11KamerMerihUtaritMüşteriZühreZühalŞems12ZühalŞemsKamerMerihUtaritMüşteriZühre

BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

 1. Hamel (Koç) burcu: Bu burcun tabiatı kuru sıcak olup, anasırı ateş ve gezegeni Merih ( Mars ) tir. Hamel burcunun cinsiyeti erkek madeni demir, günü Salı, gecesi Cumartesi ve buhuru ise Sandal dır. Dost burcu İkizler olup, düşman burcu yengeçtir. Tabiatı itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan Su dur.
 1. Sevr (Boğa) burcu: Bu burcun tabiatı kuru soğuk olup, anasırı toprak ve gezegeni Zühredir. (Venüs) Boğa burcunun cinsiyeti dişi, madeni bakır, günü Cuma, gecesi Salı olup, buhuru ise Lübandır. Dost burcu Yengeç, düşman burcu Aslandır. Tabiatı itibariyle düşmanı Havadır.
 1. Cevza (İkizler) burcu: Bu burcun tabiatı nemli sıcak olup, anasırı hava ve gezegeni Utarid ( Merkür ) dir. İkizler burcunun cinsiyeti erkek, madeni civa, günü Çarşamba, gecesi Pazar ve buhuru ise Mastakidir. Dost burcu Aslan olup, düşman burcu Balıktır. Tabiat itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan topraktır.
 1. Seretan (Yengeç) burcu: Bu burcun tabiatı  nemli soğuk olup, anasırı Su ve gezegeni Kamer (Ay) dir. Yengeç burcunun cinsiyeti dişi, madeni gümüş, günü Pazartesi, gecesi Cuma ve buhuru Misktir. Dost burcu Boğa olup, düşman burcu ise Hameldir. Tabiatı itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan Ateştir.
 1. Esed (Aslan) burcu: Bu burcun tabiatı kuru sıcak olup, anasırı ateş ve gezegeni Şems (Güneş) dir. Aslan burcunun cinsiyeti erkek olup, madeni ise altındır. Günü Pazar, gecesi Perşembe ve buhuru Ud dur. Dost burcu İkizler olup, düşman burcu Boğadır. Tabiatı  itibariyle  düşmanı dört unsurdan biri olan Su dur.
 1. Sünbüle (Başak) burcu: Bu burcun tabiatı nemli soğuk olup, anasırı Toprak ve gezegeni Utarid (Merkür) tir. Başak burcunun cinsiyeti dişi, madeni civa, günü Çarşamba, gecesi Pazar ve buhuru ise Mastakidir. Dost burcu Akrep, düşman burcu Yaydır. Tabiatı itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan Hava dır.
 1. Mizan (Terazi) burcu: Bu burcun tabiatı nemli sıcak olup, anasırı Hava ve gezegeni Zühre (Venüs) dir. Terazi burcunun cinsiyeti erkek, madeni bakır, günü Cuma, gecesi Salı ve buhuru Lübandır. Dost burcu Yay, düşman burcu Oğlaktır. Tabiatı itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan Toprak tır.
 1. Akreb (Akrep) burcu: Bu burcun tabiatı nemli soğuk olup, anasırı Su ve gezegeni Merih (Mars) tir. Akrep burcunun cinsiyeti dişi, madeni demir, günü Salı, gecesi Cumartesi ve buhuru Sandaldır. Tabiatı itibariyle düşmanı Ateştir.
 1. Kavs (Yay) burcu: Bu burcun tabiatı kuru sıcak olup, anasırı ateş ve gezegeni Müşteri (Jüpiter) dir. Yay burcunun cinsiyeti erkek olup, madeni Kalay, günü Perşembe, gecesi Pazartesi ve buhuru Ladendir. Dost burcu Kova, düşman burcu Balıktır. Tabiatı itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan Su dur.
 1. Cedi (Oğlak) burcu: Bu burcun tabiatı kuru soğuk olup, anasırı Toprak ve gezegeni Zühal ( Satürn ) dir. Oğlak burcunun cinsiyeti dişi, madeni kurşun, günü Cumartesi, gecesi Çarşamba ve buhuru Harmeldir. Dost burcu Balık, düşman burcu Koçtur. Tabiatı itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan Havadır.
 1. Deliv (Kova) burcu: Bu burcun tabiatı  nemli  sıcak olup, anasırı Hava ve gezegeni Zühal ( Satürn ) dir. Kova burcunun cinsiyeti erkek, madeni Kurşun, günü Cumartesi, gecesi Çarşamba ve buhuru Harmel olup, dost burcu Balık, düşman burcu Akreptir. Tabiatı itibarıyla düşmanı dört unsurdan biri olan Toprak tır.
 1. Hut (Balık) burcu: Bu burcun tabiatı nemli soğuk olup, anasırı Su ve gezegeni Müşteri (Jüpiter) dir. Balık burcunun cinsiyeti dişi olup, madeni ise Kalaydır. Günü Perşembe, gecesi Pazartesi, buhuru ise Ladendir. Dost burcu Boğa, düşman burcu İkizlerdir. Tabiatı itibariyle düşmanı dört unsurdan biri olan Ateş tir.

Aşağıdaki Cetvelde oniki burcun gezegeni, tabiatı, yıldızı, madeni, buhuru, cinsiyeti, sanatı, tuluu, gündüzü ve gecesi gösterilmiştir.

Cetvel in şekli budur:

SIRASI BURCU GEZEGENİ TABİATI YILDIZI MADENİ BUHURATI CİNSİYETİ SANATI TULU’U GÜNDÜZÜ GECESİ
1

HamelMerihAteşÜlkerDemirSandalErkekBeyKuzeySalıC.tesi2

SevrZühreToprakAkyıldızBakırLübanDişiDansözKuzeyCumaSalı3

CevzaUtaridHavaBedigerCivaMastakiErkekKatipKuzeyÇ.mbaPazar4

SeretanKamerSuAyGümüşMiskDişiTabibKuzeyP.tesiCuma5

EsedŞemsAteşŞerefAltınUdErkekSultanKuzeyPazarP.mbe6

SünbüleUtaridToprakBedigerCivaMastakiDişiKatipKuzeyÇ.mbaPazar7

MizanZühreHavaAkyıldızBakırLübanErkekDansözGüneyCumaSalı8

AkrebMerihSuÜlkerDemirSandalDişiBeyGüneySalıC.tesi9

KavsMüşteriAteşKervan KıranKalayLadenErkekKadıGüneyP.mbeP.tesi10

CediZühalToprakDemir KazıkKurşunHarmelDişiCellatGüneyC.tesiÇ.mba11

DelivZühalHavaDemir KazıkKurşunHarmelErkekCellatGüneyC.tesiÇ.mba12

HutMüşteriSuKervan KıranKalayLadenDişiKadıGüneyP.mbeP.tesi

Bu Cetveldede oniki burcun gezegenlerini, aylarını, anasırını, mevsimlerini ve madenlerini göstermektedir.

Cetvelin şekli budur:

SIRASI BURCU GEZEGENİ TABİATI ANASIRI AYLARI MEVSİMİ MADENİ BUHURATI
1    Hamel Merih Kuru Sıcak Ateş Mart İlkbahar Demir Sandal
2 Sevr Zühre Kuru Soğuk Toprak Nisan İlkbahar Bakır Lüban
3 Cevza Utarid Nemli Sıcak Hava Mayıs İlkbahar Civa Mastaki
4 Seretan Kamer Nemli Soğuk Su Haziran Yaz Gümüş Misk
5 Esed Şems Kuru Sıcak Ateş Temmuz Yaz Altın Ud
6 Sünbüle Utarid Kuru Soğuk Toprak Ağustos Yaz Civa Mastaki
7 Mizan Zühre Nemli Sıcak Hava Eylül Sonbahar Bakır Lüban
8 Akreb Merih Nemli Soğuk Su Ekim Sonbahar Demir Sandal
9 Kavs Müşteri Kuru Sıcak Ateş Kasım Sonbahar Kalay Laden
10 Cedi Zühal Kuru Soğuk Toprak Aralık Kış Kurşuın Üzerlik
11 Deliv Zühal Nemli Sıcak Hava Ocak Kış Kurşun Üzerlik
12 Hut Müşteri Nemli Soğuk Su Şubat Kış Kalay Laden

BURÇLARIN  VASIFLARI

Koç, Aslan ve Yay burçlarının tabiatlar kuru ve sıcaktır. Bu Üç burca  müsellesatı nariye denir.

Boğa, Başak ve Oğlak burçlarının tabiatları kuru ve soğuktur. Bu üç burca müsellesatı türabiye denir.

İkizler, Terazi ve Kova burçlarının tabiatları nemli ve sıcaktır. Bu üç burca müsellesatı havaiye denir.

Yengeç, Akrep ve Balık burçlarının tabiatları nemli ve soğuktur. Bu üç burca müsellesatı maiye denir.

Koç, Yengeç,Terazi ve Oğlak burçlarına, Burucu münkalibe ( Dönen burçlar ) denir.

Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarına, Burucu sabite ( Duran burçlar ) denir.

İkizler, Başak, Yay ve Balık burçlarınada, Burucu mümtezic ( Birleşik, karışmış ) denir.

Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay ve Kova burçları erkek ve gündüz diye itibar olunur.

Boğa, Yengeç, Başak, Akrep, Oğlak ve Balık burçları dişi ve gece diye itibar olunur.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan ve Başak burç larına Burucu Şimaliye ( Kuzey burçları ) denir.

Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarına Burucu Cenubiye ( Güney burçları ) denir.

BİRBİRİNE DOST OLAN BURÇLAR

Hamel    ile    Cevza    burcu   birbiriyle  dosttur.

Sevr       ile    Seretan  burcu   birbiriyle  dosttur.

Cevza    ile    Esed       burcu   birbiriyle  dosttur.

Seretan ile     Sevr       burcu   birbiriyle   dosttur.

Esed      ile    Cevza     burcu   birbiriyle   dosttur.

Sünbüle ile    Akreb      burcu   birbiriyle   dosttur.

Mizan     ile    Kavs       burcu   birbiriyle   dosttur.

Akreb     ile    Sünbüle  burcu   birbiriyle   dosttur.

Kavs      ile    Deliv        burcu   birbiriyle  dosttur

Cedi      ile     Hut          burcu   birbiriyle   dosttur.

Deliv    ile      Hamel     burcu    birbiriyle   dosttur.

Hut      ile      Sevr         burcu   birbiriyle   dosttur.

BİRBİRİNE DÜŞMAN OLAN BURÇLAR

Hamel   ile   Seretan   burcu    birbirine    düşmandır.

Sevr      ile   Esed        burcu    birbirine   düşmandır.

Cevza   ile   Hut          burcu     birbirine   düşmandır.

Seretan ile  Hamel      burcu     birbirine   düşmandır.

Esed    ile    Sevr         burcu    birbirine    düşmandır.

Sünbüle ile Kavs         burcu    birbirine    düşmandır.

Mizan      ile Cedi         burcu    birbirine    düşmandır.

Akreb      ile Deliv         burcu    birbirine    düşmandır.

Kavs       ile  Hut           burcu    birbirine    düşmandır.

Cedi        ile  Hamel      burcu    birbirine    düşmandır.

Deliv       ile  Akreb       burcu    birbirine    düşmandır.

Hut          ile Cevza       burcu    birbirine   düşmandır.

AYLARIN  TILSIMATI

Her Arabi ayın bir tılsımatı vardır. Bu tılsımatların çok büyük ehemmiyeti vardır. Ayların Tılsımatı şunlardır.

Muharrem ayının tılsımı :

اا  8  ااا  اا  ع  ع  8  ااا  ك  7  ط  اا  اا  9  اا ع  7  اا

Safer ayının tılsımı:

و  و  و  6  ط  ط  ااا  9  9  9  اا  اا

Rabuül evvel ayının tılsımatı:

ا  هـ  ا  9  ااا  ااا  8  ااا  9  ا  8  8

Rabuül ahir ayının tılsımı:

ع اا اا 9 9 ا ا 3 م ا م لا ط 6 6ا ا

Cemaziyel evvel ayının tılsımı:

ا  م  ح  ص  ح  لا  2  ع  ط  ا  8  8  9 م 8 ا  9  9  8  8  8

Cemaziyel ahir ayının tılsımı:

و  هـ  5  ل  6  ااا  م  اا  2  ر  ح  ط 7 اا لا  اا  9  6  اا  و  و  ع و  ط

Receb ayının tılsımı:

ط  8  ا  8  6  اا  اا  اا  9  5  ل  اا

Şaban ayının tılsımı:

سا ى ع ااا 9 اا 9 اا م 8  ا 9 9 9

Ramazan ayının tılsımı:

ط  مو  ع  ل  ااا  ل  اا  و  ل  لام يَارَحْمَنْ كُلَّ شَىْءٍ وَاحِدْ

Şevval ayının tılsımı:

9 ا 8 ا 8 8 8 ااا 9 8 8 8  8 .3

Zilkade ayının tılsımı:

هـ 8 ا 8 8 8 8 ااا 9 8 8 8 4 8

Zilhicce ayının tılsımı:

هَعَى صَالِكْ مَلِكْ طَعَسَ  لا  لا  4  4  4

GÜNLERİN  TILSIMATI

Her günün bir tılsımatı vardır. Bunlarında çok büyük bir ehemmiyeti vardır. Haftanın yedi gününe ait olan Tılsımlar şunlardır.

Pazar gününün tılsımı:

اا  اا  ااا  اا 8  اا  اا  هـ  م  اا  8  ط  ط  ط لا  ك  ط  ط  8  ا  7

Pazartesi gününün tılsımı:

ك  8  9  م  ااا  اااا  ا  7  ا  9  اااا  ااا ط  ط و لا  ك  ا  م  ط  ا  8  اا  8

Salı gününün tılsımı:

اا  اا  ط  7  ط  ا  9  اا  ك  ا  8  ااا  9  ك  اا  ك  ا  9  م  اا  9  اا  9

Çarşamba gününün tılsımı:

ك  اااااا  9  8  ااااااا  2  ا  م  م  ك  ا  7  ا  ك اا ااا  ااااا .2  2  هـ

Perşembe gününün tılsımı:

ا  7  2  اااااا  9  ا  ط  اااااااااا  8  ا  9  9  ااااا ك  اا  ه  ه  ا  6  اا  ط  ه

Cuma gününün tılsımı:

ك  8  9  م  ااا  اااا  ا  7  ا  9  اااا  ااا  ط ط

و  لا  ك

Cumartesi gününün tılsımı:

7  ع  اا  لا  و  لا  اا 5 هـ هـ هـ  2  2 ااااا  لا  ااااااا  و  و  و  و  و

Ey Talip! Bir nüsha yazdığın zaman nüshanın altına veya arkasına yazdığın güne ait gezegenin harflerini,  içinde bulunduğun günün ismini, o günün ulvi ve ardi meleğini, o günün harfini, o günün tılsımını ve içinde bulunduğun arabi ayın tılsımını yazarsın.

Ey bu ilme rağbet eden Talip! Bir ameli yaparken nüshayı yazdıktan sonra ameline uygun buhuru yakıp, “Ey fülan Cin! Fülan kişinin yüreğine ve gönlüne fülan kişinin sevgisini acele yak” dersin. Buhurlarınıda eksik yapma!

Aşağıda gelecek olan Cedvel günleri, Hatemi Süley manı, günlerin harflerini, günlerin esmasını, günlerin ardi meleklerini, günlerin ulvi meleklerini, günlerin Cin isimlerini, burç isimlerini, gezegenleri, burç meleklerini, gezegen müvekkellerini, günlerin renklerini, günlerin mürekkebini ve günlerin buhurlarını göstermektedir.

Cetvel in şekli budur:

C.TESİ CUMA P.ŞEMBE Ç.ŞAMBA SALI P.TESİ PAZAR GÜNLERİ
HATEMİ SÜLEYMAN
ز خ ظ ث ش ج ف GÜNLERİN HARFLERİ
زَكِىٌّ خَبِيرٌ ظَهِيرٌ ثَابِتٌ شَكُورٌ جَبَّارٌ فَرْدٌ GÜNLERİN ESMASI
مَيْمُونْ اَبْيَضْ شَمْهُورَشْ بُرْقَانْ اَحْمَرْ مُرَّةْ مُذْهِبْ ARDİ MELEKLER
كَسْفَيَائِيلْ عَنْيَائِيلْ صَرْفَيَائِيلْ مِيكَائِيل سَمْسَمَائِيلْ جَبْرَائِيلْ رُوقْيَائِيلْ ULVİ MELEKLER
لَخْهَطْطِيلْ جَهْهََطْطِيلْ نَهْهَطْطِيلْ فَهْطَيْطِيلْ قَهْطَيْطِيلْ مَهْطَهْطِيلْ لِلْطَهْطِيلْ CİN İSİMLERİ
Cedi 10

Deliv 11Sevr 2         Mizan 7Kavs 9       Hut 12Cevza 3 Sünbüle 6Hamel 1 Akrep 8Seretan 4Esed 5BURCLARZühalZühreMüşteriUtaridMerihKamerŞemsGEZEGEN

LERطَمُوطًامَهْكَائِيلْمِهْرَكَائِيلْاَجْمَائِيلْعَوَاطِيلْقَغَائِيلْاِسْرَاعِيلْشَفْيَائِيلْبَلَدْحَمِيلْمَرْصَائِيلْنَهْنَائِيلْبَشْدَاطِيلْ BURÇ MELEKLERİ اَبْيَائِيلْ اَلْمَيْمُونْ نَجْرَادٍ اَشْكَرْ بَهَائِيلْ تَقْوِيلٍ كَلْمِثَاGEZEGEN

MÜVEKKİLLERİSiyahGriYeşilMaviKırmızıBeyazSarıGÜNLERİN     RENKLERİZacKafurZencarAnzerutZencebilÜstübeçSarı ZırnıkGÜNLERİN MÜREKKEBÜzerlikLübanLadenMastakiSandalMiskUdGÜNLERİN BUHURLARI

Ey Talip! Herhangi bir amel yapmak istediğin zaman talip, matlup ve annelerinin isimlerini ebced ile hesap et. Eğer burç ve gezegenleri dost ise matlubun gezegenin in gününde ve saatinde yaparsın. Eğer burç ve gezegen leri düşman ise boş yere emek çekme, amelin asla gerçekleşmez. Muhabbet için tılsım veya nüsha yazmak istersen, Arabi ayın ilk günlerinde, güneş doğmadan önce yüksek bir yerde yazarsın.

Ey Talibi Aşık! Önce üç gün riyazatlı olarak oruç tutup, taharetli ve abdestli olarak tenha bir yerde halvete gir. Halvette üçüncü gün kalemi eline alıp, niyet ettikten sonra, on ( 10 ) defa İstiğfar getirip maksadın her ne ise  yazmaya başlarsın.

O güne ait gezegenin dört harfini, içinde bulunduğun günün ismini, o günün Ulvi ve Ardi meleğini, o günün harfini, o günün tılsımını ve içinde bulunduğun Arabi ayın tılsımını yazdığın nüshanın arkasına veya altına yazarsın. Bu şartları yerine getirmelisin. Melek lerin Cin lerin ve bütün yazılacak olanların hepsi yukarıdaki Cedvelde gösterilmiştir. Bu işe talip kardeşlerimize kolay olması için. Şayet hatalarımız olduysa yanlışlarımızın düzeltilmesini arz ederiz. Ben fakiride hayır dua dan eksik etmeyiniz.

BURÇ LARLA  İLGİLİ  HASTALIKLAR

Ey Talip ve Rağib! Bilki: Allah Teala hazretleri seni ve beni muvaffak etsin. Oniki (12) burca mensup Cin taifeleri vardır. İnsan bazen kendi burcuna mensup Cin ninin tasallutuna maruz kalır.

Sen! Böyle bir hastanın tam ana doğum tarihine göre burcu ne ise, burcunda geçen tedavi şeklini uygularsın. Şayet hastanın doğum tarihi bilinmiyorsa hastanın ve annesinin ismini Ebced ile hesap edip, toplamı oniki (12) ye bölersin. Bakide ne kalırsa hastanın burcu odur.

HAMEL  ( KOÇ )  BURCU

Burcu Koç, gezegeni Merih, anasırı Ateş, yıldızı Ülker, madeni Demir, cinsiyeti erkek, sanatı  Bey, yönü Kuzey, günü Salı, gecesi Cumartesi olup, bu burcun Cin nisi ismi Eba Leys ibni Seylüb tür.

Süleyman ibni Davud Aleyhisselam birgün bu oniki (12) burcun Cin Krallarını huzuruna çağırıp: Ey Cin lerin Kralları, sizleri huzuruma çağırmamın sebebi şudur. Burcu Hamel ve gezegeni Merih olan Adem oğluna veya kızına nasıl tasallut edersiniz? Hangi Cin bu burca mensuptur ve meskeni neresidir? diye sordu.

Hamel burcuna mensup Cin Kralı öne çıkıp; Ey Cin lerin emiri ve Allah (c.c.) ın Rasulü. Benim ismim Eba Leys ibni Seylüb tür. Mekanım deniz kenarı, çeşme ve kuyu başlarıdır. Bu burca mensup olan kişiyi rüzgar gibi tutarım. O kişi sıtmalı gibi titremeye başlar ve güçsüz kalır. Vücudunda ve içerisinde şişlikler olup yüzü ve gözleri şişer, gözleri kararır. Rengi kızarır, yemek yemez, başı ağrır ve harareti çok olur. Geceleri ise zahmeti daha fazla olup, uyku uyuyamaz dedi.

Hazreti Süleyman Aleyhisselam: Ya Eba Leys! Allah (c.c.) ismi hakkı için seni yakarım. Şu tertip üzere nüsha yazılsa, o kişiye yine tasallut edermisiniz? Çabuk bana cevap ver. dedi.

Eba Leys ibni Seylüb dediki: Ey Allah c.c. ın Rasulü, ruhum sana feda olsun. Bizler o kişiden uzaklaşır ve yanına bile varmaktan çekiniriz. dedi .

Sarı Koyun veya sarı Tavuk kanıyla yazılırsa, Allah c.c. ın izniyle hasta şifa bulur .

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ بِسْمِ اللهِ تَبَارَكَ وَتَعَالَى يَااَلله ُيَااَلله ُيَااَلله ُيَااَحَدُ يَااَحَدُ يَااَحَدُ يَاحَقُّ يَاحَقُّ يَاحَقُّ بِسْمِ اللهِ وَبِاللهِ وَمِنَ اللهِ وَلاَ غَالِبُ اِلاَّ اللهُ بِحُرْمَةِ عَزَمْتُ وَاَقْسَمْتُ عَلَيْكُمْ اَيُّهَا الْجِبَالُ وَالرِّيحُ وَاْلاَرْوَاحُ وَاَخِ الْجِنِّ وَالشَّيَاطِينِ بِحَقِّ سَلاَمٌ قَوْلاً مِـنْ رَبٍّ رَحِيمٍ وَبِحَقِّ عَنَتِ الْوُجُوهُ لِلْحَىِّ الْقَيُّومِ وَقَدْخَابَ مَنْ حَمَلَ ظُلْمًا هُمُ الله ُالذَِّى مُخْتَلِفِ الَّيْلِ وَالنَّهَارِ تَحْمِلُ الْمَصَائِبَ اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّ تَعْلُوا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ حِـينَ جَبْرَائِيلْ عَلَيْهِ السَّلاَمُ بِحَقِّ سُلَيْمَانِ ابْنِ دَاوُدْ عَلَيْهِ السَّلاَمُ وَلاَحَوْل وَلاَقُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ          ا  هـ  ط  م  ف  ش  ذ

 

Bismillahirrahmanirrahim. Bismillahi tebareke ve teala Ya Allah Ya Allah Ya Allah Ya Ehad Ya Ehad Ya Ehad Ya Hakku Ya Hakku Ya Hakku Bismillahi ve billahi ve minallahi ve la ğalibü illallahü bi hürmeti azemtü ve aksemtü aleyküm eyyühel cibalü verrihu vel ervahu ve ehıl cinni veş şeyatini bi hakki Selamün kavlen min rabbin rahim. Ve bi hakki Anetil vücühü lil hayyil kayyümi ve kad habe men hamele zülma. Hümülla hüllezi muhtelifil leyli vennehari tahmilül mesaibi. İnnehü min Süleymane ve innehü Bismillahirrahmanirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tünü müslimin. Hıne Cebrail Aleyhisselam. Bi hakki Süleyman ibni Davud Aleyhisselam. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

Şekiller ve Ateş harfleri.

Bu yazılır ve hasta bunun suyunu yedi gün içer:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ خَلَقَ اللهُ تَبَارَكَ وَتَعَالَى اِشْفِ شِفَائِكَ يَااَلله ُيَارَبِّ يَاحَقُّ يَاشَافِى يَاكَافِى يَامَعَافِ يَاعَافِى يَااَللهُ وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَشِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلاَيَزِيدُ الظَّالِمِينَ اِلاَّخَسَارًا وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ

 

Bismillahirrahmanirrahim. Halakallahü tebareke ve teala işfi şifaike Ya Allahü Ya Rabbi Ya Hakku Ya Şafi Ya Kafi Ya Meafi Ya Afi Ya Allahü Ve nünezzilü minel kurani ma hüve şifaün ve rahmetün lil mü’minine ve la yezidüz zalimine illa hasara. Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.

Bu yedi adet yazılır ve hastaya geceleri tütsi yapılır:

Bu yazılır ve denize bırakılır :

SEVR  ( BOĞA )  BURCU

Burcu Boğa, gezegeni Zühre, anasırı Toprak, yıldızı Akyıldız, madeni Bakır, cinsiyeti Dişi, sanatı Dansöz, yönü Kuzey, Günü Cuma, gecesi Salı olup, Cinnisi ismi Haytanuş ibni Samsan dır. (Yahya ibni Leys de denir).

Bu Cin taifesinin mekanı sular ve eski virane yerlerdir. İnsana tasallut ettikleri zaman kuşlar gibi uçup, o kişinin üzerine konar, vücudunu ateş gibi yakar. Bütün bedeni kesik kesik olur. Yüzünün rengi sararır, iki ayağınıda tutup, dizlerinin kuvveti kalmaz. Karnı büyür ve şişer. Kalçaları ve başı ağrır, gözlerini açamaz, iştahı olmaz ve harareti çoğalır. Ayrıca Su içmeside artar ve günden güne hastalığı fazlalaşır.

Siyah Koyun veya siyah Tavuk kanıyla aşağıdakiler yazılırsa, hasta Allah c.c. ın izniyle şifa bulur.

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır:

اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّ تَعْلُوا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ وَاَنَّا لاَنَدْرِى اَشَرٌّ اُرِيدَ بِمَنْ فِى اْلاَرْضِ اَمْ اَرَادَبِهِمْ رَبُّهُمْ رَشَدًا وَلاَتَحْلِقُوا رُؤُسَكُمْ حَتَّى يَبْلُغَ الْهَدْىُ مَحِلَّهُ فَمَنْ كَانَ مِنْكُمْ مَرِيضًا اَوْبِهِ اَذًى مِـنْ رَأْسِهِ فَفِدْيَةٌ مِـنْ صِيَامٍ اَوْصَدَقَةٍ اَوْنُسُكٍ اُسْكُنْ اُسْكُنْ اُسْكُنْ فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللهُ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ اِشْفِ يَاشَافِى وَلاَحَـوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّبِا للهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ        ب و ى ن ص ت ض

 

İnnehü min süleymane ve innehü Bismillahir- rahmanirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tüni müslimin. Ve enna la nedri eşerrün üride bimen fil ardı em erade bihim rabbühüm reşada. Ve la tahliku ruüseküm hatta yebluğal hedyü mehıllehü femen kane minküm meridan evbihi ezen min re’sihi fefidyetün min sıyamin ev sadakatin ev nüsükün. Üskün üskün üskün Feseyekfikehümüllahü ve hüves semiul alim. İşfi Ya Şafi Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Hatemi Süleyman ve toprak harfleri olan: Be Vav Ye Nun Sat Te Dat.

 

Bu yazılır ve suyunu hasta yedi (7 ) gün içer.

بِسْـمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ لَوْ اَنْزَلْنَا هَذَا الْقُرْآنَ عَلَى جَبَلٍ لَرَ اَيْتَهُ خَاشِعَا مُتَصَدِّعًا مِنْ خَشْيَةِ اللهِ وَتِلْكَ اْلاَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ هُوَاللهُ الَّذِى لاَاِلَهَ اِلاَّهُوَ عَالِمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ هُوَ اللهُ الذِّى لاَاِلَهَ اِلاَّهُوَ اَلْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلاَمُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَزِيزُ الْجَبَّارُ الْمُتَكَبِّرُ سُبْحَانَ اللهِ عَمَّايُشْرِكُونَ هُوَ اللهُ الْخَالِقُ الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ لَهُ اْلاَسْمَاءُ الْحُسْنَى يُسَبِّحُ لَهُ مَافِى السَّمَوَاتِ وَاْلاَرْضِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ عَزَمْتُ عَلَيْكُمْ يَامَعْشَرَ اْلاَرْوَاحِ الْجِنِّ وَالشَّيَاطِينِ وَفَوْقَ كُلِّ ذِى عِلْمٍ عَلِيمٍ وَمِنْهُ كُلِّ شَىْءٍ بَدِيعُ السَّمَوَاتِ وَاْلاَرْضِ وَاِذَا قَضَى اَمْرًا فَاِنَّمَا يَقُـولَ لَهُ كُنْ فَيَكُون فَسُبْحَانَ الَّذِى بِيَدِهِ مَلَكُوتُ كُلِّ شَىْءٍ وَاِلَيه ِتُرْجَعُون َ

 

Bismillahirrahmanirrahim. Lev enzelna hazel Kurane ala cebelin leraeytehü haşian mütesaddian min haşyetillahi ve tilkel emsalü nadribüha linnasi leallehüm yetefekkerün. Hüvallahüllezi la ilahe illa hüve alimül ğaybi veş şehadeti hüverrahmanür- rahim. Hüvallahüllezi la ilahe illa hüve elmelikül kuddüsüs selamül mü’minül müheyminül azizül cebbarül mütekebbir. Sübhanallahi amma yüşrikün. Hüvallahül halikul bariül musavviru lehül esmaül hüsna yüsebbihu lehü ma fissemavati vel ardı ve hüvel azizül hakim. Azemtü aleyküm Ya ma’şeral ervahıl cinni veş şeyatıne ve fevka külli zi ılmin alim. Ve minhü külli şeyin. Bedius semavati vel ardı ve iza kada emran feinnema yekule lehü kün feyekün. Fesübhanellezi biyedihi melekütü külli şeyin ve ileyhi turceun.

 

Bu yazılır ve hasta bunun suyu ile gusül eder :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنينَ وَلاَيَزِيدُ الظَّالِمِينَ اِلاَّ خَسَاراً مَاكَانَ عَذَابِ اَحَدُ هُنَّ لَيْسَ بِسْمِ اللهِ الشَّافِى بِسْمِ اللهِ الْكَافِى بِسْمِ اللهِ الْمَعَافِى بِسْمِ اللهِ الَّذِى لاَيَضُرُّمَعَ اسْمِهِ شَىْءٌ فِى اْلاَرْضِ وَلاَفِى السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمِ وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ

الْعَلِىِّ الْعَظِيمُ

 

Bismillahirrahmanirrahim.Ve nünezzilü minel kurani ma hüve şifaün ve rahmetün lil mü’minine ve la yezidüz zalimine illa hasara. Ma kane azabi ehadü hünne leyse. Bismillahiş Şafi Bismillahi Kafi Bismilla hil Meafi Bismilla hillezi la yedurru measmihi şeyün fil ardu vela fissema-i ve hüves semiul alim.

Bu, yedi adet kağıt üzerine yazılır ve her gece bir tanesi yakılıp, hastanın burnuna dumanı çektirilirse hasta Allah c.c. ın izniyle şifa bulur.

Bu yazılır ve ayak değmeyen bir yere gömülür:

مح 1 1 1 ح  3 م م د 1 7 1 1 1 ح يَاتَمْخِيثَا وَيَامُوشَلْطِيثًا يَاتَمْخِيثًا ااا 3 2 8 اا 9

Mim, ha, elif, elif, elif, ha, üç, mim, mim, dal, elif, yedi, elif, elif, elif, ha, Ya Temhısan ve Ya Muşeltısan Ya Temhısan Elif, elif, elif, üç, iki, sekiz, elif, elif, dokuz .

CEVZA  ( İKİZLER )  BURCU

Burcu İkizler, gezegeni Utarid, anasırı Hava, yıldızı Bediger, madeni Civa, cinsiyeti Erkek, sanatı Katip, yönü Kuzey, günü Çarşamba, gecesi Pazar olup, Cinnisi ismi Cabir ibni Mervan dır .

Bu Cin taifesinin mekanı viran mahaller, değirmen içleri ve yol aralarıdır. Bu burca mensup olan kişiye rüzgarı ile çarpınca o kişinin dizlerinin bağı çözülür, elleri ayakları ve  bütün mafsalları titrer. Başı ağrır, gözleri kararır ve vücudunun kuvveti kalmaz. Devamlı sancısı olup, konuşmaya dermanı kalmaz. İştahı olmaz, harareti düşer ve uyku uyuyamaz. Geceleri hastalığı iyice artar.

Kızıl Koyun veya Kızıl Tavuk kanıyla aşağıdakiler yazılırsa, Allah (c.c) ın izniyle hasta şifa bulur.

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır :

اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّ تَعْلُوا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ وَاَنَّهُ تَعَالَى جَدُّ رَبِّنَا مَاتَّخَذَ صَاحِبَةً وَلاََ وَلَدًا وَاَنَّهُ كَانَ يَقُولُ سَفِيهُنَا عَلَى اللهِ شَطَطًا وَاِنْ يَكَادُ الَّذِينَ كَفَرُوا لَيُزْلِقُونَكَ بِاَبْصَارِهِمْ لَمَّاسَمِعُوا الذِّكْرَ وَيَقُولُونَ اِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ اِلاَّ ذِكْرٌ لِلْعَالَمِينَ اِيَّاكَ نَعْبُدُ وَاِيَاكَ نَسْتَعِينُ فَاِنْ تَوَلَّوْا فَقُلْ حَسْبِىَ اللهِ لاَاِلَهَ اِلاَّ هُوَعَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَرَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّ بِااللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ         ج ز ك س ق ث ظ عَفُوا فُلاَنِ ابْنِ فُلاَنْ

İnnehü min Süleymana ve innehü Bismillahirrahma- nirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tüni müslimin. Ve ennehü teala ceddü rabbüna mettehaze sahibeten vela veleda. Ve ennehü kane yekulü sefihüna alallahü şetata. Ve in yekadüllezine keferu leyüzlikuneke biebsarihim lemma semiuz zikra ve yekulüne innehü lemecnun. Vema hüve illa zikrul’lil alemin. İyya kena’büdü ve iyya kenestein. Fein tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azım. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azım. Hatemi süleyman ve hava harfleri Afü fülan ibni fülanete.

 

Bu yazılır ve hasta bunun suyunu yedi gün içer.

بِسْـمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلْـحَمْدُ ِللهِ الَّذِى خَلَقَ السَّمَوَاتِ وَاْلاَرْضَ وَجَعَلَ الظُّلُماَتِ وَالنُّورَ ثُمَّ الَّذِينَ

كَفَرُوا بِرَبِّهِمْ يَعْدِلُونَ وَلاَ تَحْلِقُوا رُؤُسَكُمْ حَتَّى يَبْلُغَ الْهَدْىُ مَحِلَّهُ بِسْمِ تَعَالِى بِسْمِ الْمُتَعَالِى رَبِّ اِنِّى وَهَنَ الْعَظْمُ مِنِّى وَشْتَعَلَ الرَّأْسُ شَيْبًا وَلَمْ اَكُنْ بِدُعَائِكَ رَبِّ شَقِيًّا اُخْرُجْ بِاِذْنِ اللهِ تَعَالَى وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَاهُـوَشِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلاَ يَزِيدُ الظَّالِمِينَ اِلاَّخَسَارًا وَلاَحَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ

 

Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdü lillahillezi hala kas semavati vel arda ve cealez zulümati ven nura sümmellezine keferu birabbihim ya’dilün. Vela tahliku ruuseküm hatta yeblüğal hedyü mehilleh. Bismi teali Bismil muteali Rabbi inni ve henel azmü minni veştealer re’sü şeyben ve lem ekün bi duaike rabbi şekıyya. Uhruc bi iznillahi teala. Ve nünezzilü minel Kurani ma hüve şifaün ve rahmetün lil mü’minine vela yezidüz zalimine illa hasara. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim .

 

Bu yazılır ve hasta bunun suyu ile gusl eder :

بِسْـمِ للهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم يَااَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا الصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ

Bismillahirrahmanirrahim. Ya eyyühellezine amenüs biru ve sabiru ve rabitu vettekullahe lealleküm tüflihun.

Bu yazılır ve kıble duvarına gömülür:

عَزَمْتُ عَلَيْكُمْ يَامَعْشَرَ الْجِنِّ وَالشَّيَاطِينِ وَاْلاَرْواَحِ بِحـَقِّ خَاتَمِ سُلَيْمَانِ ابْـنِ دَاوُدْ عَلَيْهِماَ الـسَّلاَمُ ر ب ا ا ا م ب ا ا ا م لا ا ا ا ها

 

Azemtü aleyküm ya ma’şerel cinni veş şeyatıni vel ervahı bi hakki hatemi Süleyman ibni Davud Aleyhimesselam. Ra Be elif elif elif mim be elif elif eif mim lamelif elif elif elif ha mim çizgi ayın mim ayın ayın.

Bu, yedi adet kağıt üzerine yazılır ve her gece bir tanesi yakılarak, hasta olan  kimsenin  burnuna dumanı çektirilir ise hasta Allah c.c. ın izniyle şifa bulur.

Ye Elif Şın Elif Kaf Ye Mim Mim İki Dokuz Dört Yedi He Üç Altı Bir Sekiz ve Tı ile çizgi.

SERETAN  ( YENGEÇ )  BURCU

Burcu Yengeç, gezegeni Kamer, anasırı Su, yıldızı Ay, madeni Gümüş, cinsiyeti Dişi, sanatı Tabib, yönü Kuzey, günü Pazartesi, gecesi Cuma olup, Cinnisi ismi Meymun ibni Zenki dir.

Bu Cin taifesinin mekanı boş evler, harap yerler ve kabirlerdir. Bu burcun Cinnisi Kiliselerde İncil okur. Kuş gibi uçarak her yerde hazır olur. Bu burç sahibinin üzerine uçarak konar ve sıtma gibi tasallut eder. Hasta nın bütün bedeni kesik kesik olur. Yüzünün rengi gider. Hasta geceleri uyku uyuyamaz ve korkarak sabahlar. Gündüzleri ise ağrı ve sızılardan rahat edemez.

Beyaz Koyun veya beyaz Tavuk kanıyla aşağıdakiler yazılırsa, Allah (c.c.) izniyle hasta şifa bulur.

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır :

اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّتَعْلُوا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ وَاَنَّاكُنَّا نَقْعُدُ مِنْهَا مَقَاعِدَ لِلسَّمْعِ فَمَنْ يَسْتَمِعِ اْلآنَ يَجِدْلَهُ شِهَابًا رَصَدًا اَللهُ نُورٌوَحِكْمَةٌ وَحَـوْلٌ وَقُوَّةٌ وَبُرْهَانُ ِللهِ وَحُجَّةٌ وَسُلْطَانٌ لاَاِلَهَ اِلاَّ اللهِ آدَمْ صَفىُِّ اللهِ لاَاِلَهَ اِلاَّ اللهِ اِبْرَاهِيمْ خَلِيلُ اللهِ لاَاِلَهَ اِلاَّ اللهِ مُوسَى كَلِيمُ اللهِ لاَاِلَهَ اِلاَّ اللهِ عِيسَى رُوحُ اللهِ لاَاِلَهَ اِلاَّ اللهِ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللهِ وَحَبِيبُ اللهِ صَلَّى للهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَرَضِىَ الله ُتَعَالَى عَنْ اَصْحَابِ رَسُولُ اللهِ اَجْمَعِينَ اُسْكُنْ بِالَّذِى سَكَنَ لَهُ فِى السَّمَوَاتِ وَمَا فِى اْلاَرْضِ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ عَزَمـْتُ عَلَيكُمْ يَامَيْمُونَ لَيْسَ لَوْكَانَ الطُّوفَانِ مِنَ اللهِ لاَاِلَهَ اِلاَّهُوَ الْحَىُّ الْقَيُّومْ لاَحَوْلَ وَلاَقُوَّة َاِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ         د ح ل ع ر خ غ

İnnehü min Süleymane ve innehü Bismillahir- rahmanirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tüni müslimin. Ve enna künna nakudü minha mekaide lissemı femen yestemiıl ane yecid lehü şihaben rasada. Allahü nurun ve hikmetün ve havlün ve kuvvetün ve bürhanün lillahi ve hüccetün ve sultanün La ilahe illallahi Adem safiyyullahi la ilahe illallahi İbrahim Halilullahi la ilahe illallahi Musa kelimullahi la ilahe illallahi İsa ruhullahi la ilahe illallahi Muhammedün rasulüllahi ve habibullahi sallallahü aleyhi ve selleme ve radiyallahü teala an ashabi rasulüllahi ecmein. Üskün billezi sekene lehü fis semavati ve ma fil ardı ve hüves semiul alim. Azemtü aleyküm Ya Meymune leyse lev kanet tufan minallahi la ilahe illa hüvel hayyül kayyüm. La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Hatemi Süleyman ve Su harfleri.

 

Bu yazılır ve hasta yedi gün suyunu içer :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ لاَاِلَهَ اِلاَّ هُوَ وَعَنَتِ الْوُجُوهُ لِلْحَىِّ الْقَيُّومِ وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَشِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللهُ وَهُوَالسَّمِيعُ الْعَلِيمُ وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَا طِلُ اِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا اَللهُ الشَّافِى اَللهَ الْكَافِى اَللهُ الْمَعَافِى بِاَلْفِ لاَحَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ بِحَقِّ سُلَيْمَانِ ابْنِ دَاوُدْ عَلَيْهِ السَّلاَم ْ

Bismillahirrahmanirrahim La ilahe illa hüve Ve anetil vücuhü lil hayyil kayyüm. Ve nünezzilü minel Kurani ma hüve şifaün ve rahmetün lil mü’minin. Feseyekfi kehümullahü ve hüves semiul alim. Ve kul cael hakku ve zehakal batılü innel batıle kane zehuka. Allahüş şafi Allahül Kafi Allahül Meafi Bi elfi la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Bi hakki Süley-

man ibni Davut Aleyhisselam .

Bu yazılır, yazı su ile ezildikten sonra hasta olan kişi bunun suyu ile bir leğen içerisinde boy abdesti alırsa, Allah c.c. ın izniyle şifa bulur.

Yazılacak olan budur:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَقُل جاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ اِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُـوقًا وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَاهُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ للْمُؤْمِنِين بِاَلْفِ لاَحَوْلَ ولاَقُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ

Bismillahirrahmanirrahim. Ve kul cael hakku ve zehakal batılu innel batıle kane zehuka. Ve nünezzilü minel Kurani ma hüve şifaün ve rahmetün lil mü’minin. Bi elfi la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim .

Bu yedi adet yazılır ve her gece bir adediyle hastaya tütsü yapılır :

9 6 4 6 6 4 م 2 9 4هـه اِبْلِيسٌ اِبْلِيسٌ اِبْلِيسٌ فِى النَّارِ وَجُنُودَهُ

Dokuz,altı,dört,altı,altı,dört,mim,iki,dokuz ve dört he çizgi,iblisün, iblisün,iblisün finnari ve cünüdehü.

ESED   (ASLAN )   BURCU

Burcu Aslan, gezegeni Güneş, anasırı Ateş, yıldızı Şeref, madeni Altın, cinsiyeti Erkek, sanatı Sultan, yönü Kuzey, günü Pazar, gecesi Perşembe olup, Cinnisi ismi Haksah ibni Teymuz dur .

Bu Cin taifesinin mekanı sarp dağlar ve büyük ağaç dipleridir. Bu burca mensup olana sıtma gibi tasallut eder. Hastanın karnı ve kasığı şişer. Bazen hastanın iki omuzunun arasına oturur. O an hastanın ellerinden ayaklarına doğru bir ağrı girer. Bu ağrı sanki bir et parçası olana kadar devam eder. Bu durum hastada uzun süre kalır ve çeşitli hastalıklar meydana gelir.

Sarı Koyun veya Sarı Tavuk kanıyla yazılırsa, Allah (c.c.) ın izniyle hasta şifa bulur .

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır:

اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّتَعْلُوُا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ قُلْ اُوحِىَ اِلَىَّ اَنَّهُ اسْتَمَعَ نَفَرٌمِنَ الْجِنِّ فَقَالُوا اِنَّاسَمِعْنَا قُرْآنًا عَجَبًا يَهْدِى اِلَى الرُّشْدِ فَآمَنَّا بِهِ وَلَنْ نُشْرِكَ بِرَبِّنَا اَحَدًا وَهَذِه ِاْلاَسْمَاءِ سُبْحَانَكَ مَاعَبْدِنَاكَ حَقَّ عِبَادَتِكَ وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَطِلُ اِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللهُ وَهُوَ السَّمِيع الْعَلِيمُ وَلاَحَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ      ا هـ ط م ف ش ذ

 

İnnehü min Süleymane ve innehü Bismillahirrah- manirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tüni müslimin. Kul uhuye ileyye ennehüs temea neferun minel cinni fe kalu inna semi’na Kuranen acaba. Yehdi iler rüşdi fe amenna bih. Ve len nüşrike bi rabbina ehada. Ve hazihil esmai sübhaneke ma abdinake hakka ibadetike. Ve kul cael hakku ve zehekal batılü innel batıle kane zehuka. Feseyekfikehümüllahü ve hüves semiul alim. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Hatemi Süleyman ve Ateş harfleri.

Bu yazılır ve hasta bunun suyu ile gusl eder :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَوَلاَيَرَوْنَ اَنَّهُمْ يُفْتَنُونَ فِى كُلِّ عَامٍ مَرَّةً اَوْ مَرَّتَيْنِ ثُمَّ لاَيَتُوبُونَ وَلاَهُمْ يَذَّكَّرُونَ اُخْرُجْ بِحَقِّ سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ ِللهِ وَلاَ اِلَهَ اِلاَّ اللهِ وَاللهُ اَكْبَرْ وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعلِىِّ الْعَظِيمِ

 

Bismillahirrahmanirrahim. Evela yeravne ennehüm yüftenüne fi külli amin merraten ev merrateyni sümme la yetübüne velahüm yezzekkerun. Uhruc bi hakki sübhanallahi vel hamdülillahi vela ilahe illallahi vallahü ekber. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

Bu yazılır ve hasta olan kişi bunun suyunu (7) yedi gün sürekli içer.

Yazılacak olan budur :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَاهُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلاَحَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ

Bismillahirrahmanirrahim. Ve nünezzilü minel Kurani ma hüve şifaün ve rahmetün lilmü’minin. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim .

Bu yedi adet yazılır ve her gece bir tanesiyle hasta yedi gece tütsülenir :

و  م  1  2 4  7 3  2 م  9 1 7  3 9  4 اِبْلِيسٌ اِبْليسٌ اِِبْلِيسٌ فِى النَّارِ وَجُنُودَهُ

Rakamlar ve İblisün 3 finnari ve cünüdehü.

Bu yazılır ve bir ağaç dibine gömülür :

1 1 1 ط ط1 1 1 8 1 1 1 81 ع

 

Bu yazılır ve bir pınar başına gömülür:

ع ع 2 2 1 7 1 1 7 ااام م م ااام م م بَهَا

SÜNBÜLE  ( BAŞAK )  BURCU

Burcu Başak, gezegeni Utarid, anasırı Toprak, yıldızı Bediger, madeni Civa, cinsiyeti Dişi, sanatı Katip, yönü Kuzey, günü Çarşamba, gecesi Pazar olup, cinnisi ismi Derşür ibni Merşür dür.

Bu cin taifesinin mekanı pis yerler ve yol geçitleridir. Bu burca mensup olan kişinin vücuduna hava gibi girip, humma gibi tasallut eder. Karnı ve kasıkları şişer. Ayaklarında ve diz kapaklarında ağrı başlar. Kalbide ağrıdan yanıp, gece gündüz hiç rahat yüzü göremez.

Siyah Koyun veya siyah Tavuk kanıyla aşağıdakiler yazılırsa, hasta Allah c.c. ın izniyle şifa bulur.

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır:

اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّ تَعْلُوا عَلّىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ وَاَنَّاظَنَنَّا اَنْ لَنْ تَقُولَ اْلاِنْسُ وَالْجِنُّ عَلَى اللهِ كَذِبًا فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِنْ بِاللهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالعُرْوَةِ الْوُثْقَى لاَ انْفِصَامَ لَهَا وَاللهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ يَااَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اِذَا نُودِىَ للصَّلَوةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا اِلَى ذِكْرِ اللهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَـكُمْ اِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ فَاِذَا قُضِيَتِ

الصَّلَوةُ فَنْتَشِرُوا فِى اْلاَرْضِ وَابْتَغُوا مِنْ فَضْلِ اللهِ وَاذْكُرُوا اللهَ كَثِيرًا لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ مَا اَمْرَ الْعَالِ رَحِيمُ بِحَقِّ اللهِ الْعَظِيمُ اَشْفِى حَامِلِ كِتَابِى هَذَا مَنْ بِهِ يَومًا يُضَرُّ الْحَقُّ بِاَلْفِ لاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ        ب و ى ن ص ت ض

İnnehü min Süleymane ve innehü Bismillahir rahmanirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tüni müslimin. Ve enna zanenna en len tekulel insi vel cinni alallahi keziba. Femen yekfur bit tağuti ve yü’min billahi fekadistemseke bil urvetil vüska lenfisame leha vallahü semiun alim. Ya eyyühellezine amenu iza nüdiye lis salati min yevmil cumuati fesav ila zikrillahi ve zerul beya zaliküm hayrul leküm in küntüm ta’lemun. Fe iza kudiyetis salatü fenteşiru fil ardı vebteğu min fadlillahi vezkurullahe kesiran lealleküm tüflihun. Ma emralali rahimü bi hakkillahil azimü eşfi hamili kitabi haza men bihi yevmen yüdarrul hakku. Bi elfi la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Hatemi Süleyman ve Toprak harfleri .

Bu yazılır ve hasta bunun suyunu yedi gün içer .

بِسْـمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَنُنَزِّلُ منَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ

شِفَاءٌ وَرَحْةٌ لِلْمُؤْمِنِِينَ وَلاَيَزِيدُ الظَّالِمِينَ اِلاّ َخَسَارًا وَبِحَقِّ سُلَيْمَانِ ابْنِ دَاوُدْ عَلَيْهِمَا السٍّلاَمْ

Bismillahirrahmanirrahim. Ve nünezzilü minel Kurani ma hüve şifaün ve rahmetün lilmü’minine vela yezidüz zalimine illa hasara. Bi hakki Süleyman ibni Davud Aleyhimesselam.

Bu yedi adet yazılır ve her gece hastaya tütsü yapılır

عج ا ا ا ا 9 ط ا ا 6 ح مه ا ا 8 ط

 

    Bu yazılır ve ayak değmeyen bir yere gömülür :

ا ا ح ا ا ر ب ها ا ا ا م ح م هـ

Bu yazılır ve hasta bunun suyu ile gusül eder:

بِسْـمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَزِيزُ الْجَبَّارُ الْمُتَكَبِّرُ سُبْحَانَ اللهِ عَمَّايُشْرِكُونَ بِاَلْفِ لاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ

Bismillahirrahmanirrahim. Elmü’minül Müheyminül Azizül Cebbarul Mütekebbirü sübhanallahi amma yüşrikün. Bi elfi la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

MİZAN  ( TERAZİ )  BURCU

Burcu Terazi, gezegeni Zühre, anasırı Hava, yıldızı Ak yıldız, madeni Bakır, cinsiyeti Erkek, sanatı Dansöz, yönü Güney, günü Cuma ve gecesi Salı olup, Cinnisi ismi Rabi’ ibni Zeban (Zevbaa ibni Mervan) dır.

Bu Cin taifesinin mekanı virane yerler, çeşme ve kuyu başlarıdır. Bu burca mensup olan kişiye tasallut ettiği zaman kasığına girer. Hasta günden güne kötüleşir, başı şiddetli bir şekilde ağrır ve sarhoş gibi olur.

Kızıl Koyun veya kızıl Tavuk kanıyla aşağıdakiler yazılırsa, Allah ( c.c.) ın izniyle hasta şifa bulur .

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır:

اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّه بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّتَعْلُوا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ وَاَمَّا الْقَاسِطُونَ فَكَانُوا لِجَهَنَّمَ حَطَبًا وَاَنْ لَوِسْتَقَامُـوا عَلَى الطَّرِيقَةِ َلاَسْقَيْنَاهُمْ مَاءً غَدَقًا اَلَّلهُمَّ اِنِّى اَسْأَلُكَ الْعَظِيمُ الْعَزِيزُ الْقَدِيمُ الَّذِى لاَاِلَهَ اِلاَّهُوَ لَيْسَ كَمِسْلِهِ شَىْءٌ فِى اْلاَرْضِ ولاََفِى السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمْ وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ لاَاِلَهَ اِلاَّالله ُالْمَلِكُ الْحَقُّ الْمُبِينْ مُحَمَّدٍ رَسُولُ اللهِ صَادِقُ الْوَعْدُ اْلاَمِينْ         ج ز ك س ق ث ظ

 

İnnehü min Süleymane ve innehü Bismillahirrah- manirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tüni müslimin. Ve emmel kasitune fekanü li cehenneme hataba. Ve el levistekamü alet tarıkatı leeskaynahüm ma en ğadaka. Allahümme inni eselükel azimül azizül kadimüllezi la ilahe illa hüve leyse kemislihi şeyün fil ardı ve la fissemai ve hüves semiul alim. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. La ilahe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedin rasulullahi sadikul va’dül emin. Hatemi Süleyman ve Hava harfleri .

Bu yazılır ve hasta bunun suyunu yedi gün içer

عَزَمْتُ عَلَيْكُمْ يَامَعْشَرَ الْجِنِّ وَاْلاِنْسِ اِنِسْتَطَعْتُمْ اَنْ تَنْفُذُوا مِنْ اَقْطَارِ السَّمَوَاتِ وَاْلاَرْضِ فَانْفُذُوا لاَتَنْفُذُونَ اِلاَّ بِسُلْطَانٍ وَنُنَزِّل مِنَ الْقُرْآنِ مَاهُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَيَشْفِ صُدُورَقَوْمٍ مُؤْمِنِينَ وَبِحَقِّ سُلَيْمَانِ ابْنِ داَوُدْ عَلَيْهِمَا السَّلاَمْ

Azemtü aleyküm Ya ma’şeral cinni vel insi inisteta’-tüm en tenfüzü min aktaris semavati vel ardı fenfüzü la tenfüzüne illa bi sultan. Ve nünezzilü minel Kurani ma hüve şifaün ve rahmetün lil mü’minin .Ve yeşfi sudura kavmin mü’minin. Ve bi hakki Süleyman ibni Davud Aleyhimesselam.

Bu, yedi adet yazılır ve her gece bir adediyle hastaya tütsü yapılır:

8 4 ا ا ا ط ط ا ا ا ا ا ا ح ع

طــ    طــــــــــ

2 1 م 4 ا ا  ا ا 9 4 1 ى . 9 سلم

Sekiz, Dört ve Tı. Elif, Elif, Elif, Tı, Tı, Elif, Elif, Elif, Elif, Elif, Elif, Ha, Ayın ve Tı . İki, Elif, Mim, Dört, Elif , Elif, Elif, Elif, Dokuz, Dört, Bir, Ye Nokta, Dokuz ve Sellim .

Bu yazılır ve ayak değmeyen bir yere gömülür :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ هُوَ هُوَ هُوَ هُوَ هُوَ هُوَ هُوَ اللهُ الّذِى لاَاِلَهَ اِلاَّ هُوَالْحَىُّ الْقَيُّومُ الْمَلِكُ الْحَقُّ الْمُبِينْ مُحَمَّدٍ رَسُولُ اللهِ صاَدِقُ الْوَعْدُ اْلاَمِينْ

Hüve hüve hüve hüve hüve hüve hüvallahüllezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyümül melikül hakkul mübin Muhammedin rasulullahi sadikul va’dül emin.

AKREB  ( AKREP )  BURCU

Burcu Akrep, gezegeni Merih, anasırı Su, yıldızı Ülker, madeni Demir, cinsiyeti Dişi, sanatı Bey, yönü güney, günü Salı ve gecesi Cumartesi olup, Cinnisi ismi Yemhur ibni Cezzab dır.

Bu Cin taifesinin mekanı deniz ile göl kıyıları, çeşme, kuyu ve su başlarıdır. Bu burca mensup olan kişiye rüzgarı ile vurduğu zaman, o kişinin bütün azaları buz gibi olur. Yemek yemez, görmesi güçleşir ve işitmeside ağırlaşır. Harareti çoğalır ve gözleri kararır, zaman zaman bayılır. Hastalığı ilerledikçe yürümesi zorlaşır ve elleride uyuşur .

Beyaz Koyun veya beyaz Tavuk kanıyla aşağıdakiler yazılırsa, Allah (c.c.) ın izniyle hasta şifa bulur.

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır:

اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْم اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِِ اَلاَّتَعْلُوا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ وَاَنَّالَمَسْنَا السَّمَاءَ فَوَجَدْنَاهَا مُلِئَتْ حَرَسًا شَدِيدًا وَشُهُبًا وَاَنَّاكُنَّا نَقْعُد ُمِنْهَا مَقَاعِد َلِلسَّمْعِ فَمَنْ يَسْتمِعِ اْلآنَ يَجِدلَهُ شِهَابًا رَصَدًا قُلْنَا يَانَارُكُونِى بَرْدًا وَسَلاَمًا عَلَى اِبْرَاهِيمَ وَاَرَادُوا بِهِ كَيْدًا فَجَعَلْنَا هُمُ اْلاَخْسَرِينَ بِسْمِ اللهِ يَاعَزِيزُ يَاعَزِيزُ يَاعَزِيزُ وَبِحَقِّكَ يَاعَزِيزُ وَبِنُورِكَ وَبِحَقِّ عِزَّتِكَ وَبِحَقِّ اَنْبِيَائِكَ بِرَحْمَتِكَ يَااَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ         د ح ل ع ر خ غ

 

İnnehü min Süleymane ve innehü Bismillahirrah-manirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tüni müslimin. Ve enna lemesnas semae fevecednaha müliet harasan şedidan ve şühüba. Ve enna künna naküdü minha mekaide lissemi femen yestemiıl ane yecid lehü şihaben rasada. Kulna ya naruküni berden ve selamen ala İbrahim. Ve eradü bihi keyden fecealnahümül ahserin. Bismillahi Ya Azizü Ya Azizü Ya Azizü ve bi hakkike Ya Azizü ve bi nurike ve bi hakki ızzetike ve bi hakki enbiyaike bi rahmetike ya erhamerrahimin. Vela havle vela kuvvete illa billahilaliyyil azim. Hatemi Süleyman ve Toprak harfleri.

Bu yazılır, yazılan hirz su dolu bir sürahiye ıslatılır ve hasta dokuz gün bunun suyunu içer. ِSurahide su eksildikçe üzerine su ilave edilir.

Yazılacak olan mübarek dua budur:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَعَنَتِ الْوُجُوهُ لِلْحَىِّ الْقَيُّومِ

وَقَدْخَابَ مَنْ حَمَلَ ظُلْمًا وَبِحَقِّ اللهِ اِنَّ اِلَهُكُمُ الْوَاحِدُ رَبُّ السَّموَاتِ وَاْلاَرْضَ يَاعَالِمُ السِّرِّ وَالْخَفِيَّاتِ يَامُجِيبَ الدَّعْوَاتِ وَيَاوَلِىُّ الْحَسَنَاتِ يَاقَاضِىَ الْحَاجَاتِ وَلاَحَوْلَ وَلاَقَوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيم يَاشَا فِى يَاكَافَى يَامَعَا فِى بِسْمِ اللهِ الَّذِى لاَيَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَيْءٌ فِى اْلاَرْضِ وَلاَ فِـى السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ

Bismillahirrahmanirrahim Ve anetil vücuhü lil hayyil kayyümi ve kad habe men hamele zulma. Ve bi hakkıllahi inne ilahükümül vahidü rabbüs semavati vel arda ya alimes sırrı vel hafiyyati ya mücibed da’vati ve ya veliyyül hasenati ya kadıyel hacati. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim .Ya Şafi Ya Kafi Ya Meafi Bismilla hillezi la yedurru measmihi şeyün fil ardı ve la fissema-i ve hüves semiül alim.

Bu, yedi adet yazılır ve her gece bir adediyle hastaya tütsü yapılır.

ط اااط ط اااااا ح ع ق ت ا ح 2 9 4 7 هـ

2 6ا 8

 

Tı bir bir bir tı tı bir bir bir bir bir bir ha ayın kaf te bir ha iki dokuz dört yedi he iki altı bir sekiz.

Bu yazılır, yazılan hirz su dolu bir tasa ıslatılır. Birkaç gün durduktan sonra, bu su ılık su ile dolu bir kovaya ilave edilir, bir leğen içerisinde hasta olan kişi gusl abdesti alırsa, Allah c.c. izniyle şifa bulur. Leğendeki suda ayak değmeyen bir yere veya ağaç dibine dökülür.

Yazılacak olan budur :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَوَلاَيَرَوْنَ اَنَّهُمْ يُفْتَنُونَ فِى كُلِّ عَامٍ مَرَّةً اَوْ مَرَّتَيْنِ ثُمَّ لاَ يَتُوبُونَ وَلاَهُمْ يَذَّكَّرُونَ اُخْرُجْ بِحَقِّ سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ ِللهِ وَلاَاِلَهَ اِلاَّاللهُ وَاللهُ اَكْبَرْ وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَاِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمُ

Bismillahirrahmanirrahim. Evela yeravne ennehüm yüftenüne fi külli amin merraten ev merrateyni sümme la yetübüne vela hüm yezzekkerun. Uhruc bihakki sübhanallahi vel hamdülillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber. Ve la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim .

KAVS  ( YAY )  BURCU

Burcu Yay, gezegeni Müşteri, anasırı Ateş, madeni Kalay, yıldızı Kervan kıran, cinsiyeti Erkek, sanatı Kadı, yönü Güney, günü Perşembe ve gecesi Pazartesi olup, Cinnisi ismi Karakaş ibni Veşvaş tır.

Bu Cin taifesinin mekanı viran yerler, kapı arkaları ve hamam kapılarıdır.

Bu burca mensup olan kimseye rüzgarı ile vurduğu zaman, o kişinin dizlerinin bağı çözülür, uyku uyuyamaz, kasıkları çok ağrır ve kuvveti kalmaz. Başı döner, gözleri kararır ve bazı zaman aklını kaybeder. Harareti çoğalır ve geceleri ise hastalığı fazlalaşır.

Sarı Koyun veya sarı Tavuk kanıyla aşağıdakiler hasta için yazılırsa, Allah ın izniyle hasta şifa bulur.

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır:

اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْمِِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّتَعْلُوا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ اَلْحَمْدُ ِللهِ الَّذِى خَلَقَ السَّمَوَاتِ وَاْلاَرْضَ وَجَعَلَ الظُّلُمَاتِ وَالنُّورَ ثُمَّ الَّذِينَ كَفَرُو بِرَبِّهِمْ يَعْدِلُونَ لِيَعْلَمَ اَنْ قَدْ اَبْلَغُوا رِسَالاَتِ رَبِّهِمْ وَاَحَاطَ بِمَا لَدَيْهِمْ وَاَحَصَى كُلِّ شَيْءٍ عَدَدًا الم اَللهُ لاَاِلَهَ اِلاَّهُوَ الْحَىُّ الْقَيُّومُ وَنَتُوبُ اِلَيْهِ وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ

اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظَيم         ا هـ ط م ف ش ذ

 

İnnehü min Süleymane ve innehü Bismillahirahma-nirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tüni müslimin. Elhamdülillahillezi halakas semavati vel arda ve cealez zülümati ven nura sümmellezine keferu bi rabbihim ya’dilün. Liya’leme en kad ebleğu risalati rabbihim ve ehata bima ledeyhim ve ahsa külli şeyin adeda. Elif Lam Mim Allahüla ilahe illa hüvel hayyül kayyüm. Ve netübü ileyh. Ve la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

Bu yazılır, yazılı olan nüsha su dolu bir sürahiye ıslatılır ve (7) yedi gün boyunca bu su hastaya içirilir. Sürahide su eksildikçe, sürahinin üzerine su ilave edilirse, hasta olan kişi Allah Teala hazretlerinin izni ile şifa bulur ve eski sağlığına kavuşur.

Yazılacak olan dua-i şerif budur :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَاهُوَشِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِِينَ وَلاَيَزِيدُ الظَّالِمِينَ اِلاَّخَسَارًا اَللَّهُمَّ يَااَللهُ يَااللهَ يَالَطِيفُ اَشْفِ اَشْفِِ شِفَائُنَا تَبَارَكَ وَتَعالَى يَاحَىُّ يَاقَيُّومُ يَاذاَ الْجَلاَلِ وَاْلاِكْرَامِ يَاهُوَ

Bismillahirrahmanirrahim. Ve nünezzilü minel Kurani ma hüve şifaün ve rahmetün lil mü’minine vela yezidüz zalimine illa hasara. Allahümme Ya Allahü Ya Allahü Ya Latifü Eşfi eşfi şifaüna tebareke ve teala Ya Hayyü Ya Kayyümü Ya Zelcelali vel İkrami Ya Hüve.

 

Bu yazılır ve ayak değmeyen bir yere gömülür :

يَاحَنَّانْ يَامَنَّانْ يَادَيَّانْ يَاسُبْحَانْ يَاسُلْطَانْ يَاطَيْمُوشِيزٍ يَاقَجْمُوكَشٍ يَابَرْفَائِيلٍ

 

Ya Hannan Ya Mennan Ya Deyyan Ya sübhan Ya Sultan Ya Taymuşizin Ya Kacmukeşin Ya Berfailin.

Bu yedi adet yazılır ve her gece bir adediyle hastaya tütsü yapılır .

Yazılacak olan budur:

م 1 3 4 2 9 4 7 هـ 2 6 1 8  جَبْرَائِيل م ا ع رَ مُو

 

Bu yazılır ve hasta bunun suyu ile gusl eder :

اُخْرُجْ بِحَقِّ سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ ِللهِ وَلاَاِلَهَ اِلاَّ اللهُ وَاللهُ اَكْبَرْ وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ

Uhruc bi hakki sübhanallahi vel hamdülillahi vela ilahe illallahü vallahü ekber. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim .

CEDİ  ( OĞLAK )  BURCU

Burcu Oğlak, gezegeni Zühal, anasırı Toprak, yıldızı Demirkazık, madeni Kurşun, cinsiyeti Dişi, sanatı Cellat, yönü Güney, günü Cumartesi ve gecesi Çarşamba olup, Cinnisi ismi Bülbüle ibni Küzzab dır .

Bu Cin taifesinin mekanı viraneler, pis yerler ve yol geçitleridir. Bu burca mensup olan kişiye rüzgar gibi vurduğu zaman, o kişiye uyku hayal olur. Daha sonra bütün azasına girer ve o kişinin başı ağrır, sarhoş gibi olur. Yüreği yanar, yemek yemez ve sıtmalı gibi titrer. Ellerinin ve ayaklarının kuvveti kalmaz. Aklı gider ve rahat uyku uyuyamaz.

Siyah Koyun veya siyah Tavuk kanıyla aşağıdakiler yazılırsa, hasta Allah ( c.c.) ın izniyle şifa bulur .

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır :

اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّتَعْلُوا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ قُلْ اِنْ اَدْرِى اَقَرِيبٌ مَاتُوعَدُونَ اَمْ يَجْعَلُ لَهُ رَبِّـى اَمَدًا الم اَللهُ لاَاِلَهَ اِلاَّ هُوَ الْحَـىُّ الْقَيُّومُ هُوَاللهُ الَّذِى لاَاِلَهَ اِلاَّهُوَ الْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلاَمُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَـزِيزُ الْجَبَّارُالْمُتَكَبِّر سُبْحَانَ اللهِ عَمَّا يُشْرِكُونْ شَهِدَ اللهُ اَنَهُ لاَاِلَهَ اِلاَّ هُوَ وَالْمَلَئِكَةُ وَاُولُوا الْعِلْمِ قَائِمًا بِالْقِسْطِ لاَاِلَهَ اِلاَّ هُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ         ب و ى ن ص ت ض

 

İnnehü min Süleymane ve innehü Bismillahirrah- manirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tüni müslimin. Kul in edri ekaribün ma tüadüne em yecalü lehü rabbi emeda. Elif Lam Mim Allahüla ilahe illa hüvel hayyül kayyüm. Hüvallahüllezi la ilahe illa hüvel el melikül kuddüsüs selamül mü’minül müheyminül azizül cebbarul mütekebbirü sübhanallahi amma yüşrikün. Şehidallahü ennehü la ilahe illa hüve vel melaiketü ve ülül ılmi kaimen bil kıstı la ilahe illa hüvel azizül hakim. La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Hatemi Süleyman ve Toprak harfleri.

Bu yazılır ve hasta bunun suyunu yedi gün içer :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَنُنَزِّلُ مِـنَ الْقُرْآنِ مَاهُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلاَيَزِيدُ الظَّالِمِينَ اِلاَّخَسَارًا اَشْفِ يَاشَافِ بِسْمِ اللهِ الشَّافِى بِسْمِ اللهِ الْكَافِى بِسْمِ اللهِ الْمَعَافِى بِسْمِ الله الَّذِى لاَيَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَىْءٌ فىِ

اْلاَرْضِ وَلاَفىِ السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ

Bismillahirrahmanirrahim. Ve nünezzilü minel Kurani ma hüve şifaün ve rahmetün lilmü’minine vela yezidüz zalimine illa hasara. Eşfi Ya Şafi Bismillahiş şafi Bismillahil Kafi Bismillahil Meafi Bismillahillezi la yedurru mea ismihi şeyün fil ardı vela fis semai ve hüves semiul alim .

Bu yedi adet yazılır ve her gece bir adedi ile hasta yedi gece, burnuna tütsü yapılırsa, Allah ın izniyle hasta şifa bulur.

Yazılacak olan budur :

ط اااط ط ااااااح ع 6 ا 8 4 2 9 4 7 هـ 3 6 1 8

Tı,Elif,Elif,Tı,Tı, Elif,Elif, Elif,Elif, Elif,Elif, Ha, Ayın, Altı,Bir,Dört,İki,Dokuz,Dört,Yedi,He,Üç,Altı,Bir,Sekiz

Bu yazılır ve kullanılmayan kör bir kuyuya atılır :

يَالَبْ يَالَبْ يَاقَفْكَشْ يَاطَفْهِيرْ

 

Ya Leb Ya Leb Ya Kafkeş Ya Tafhir

Bu yazılır ve hasta bunun suyu ile gusl eder :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ اِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَاهُوَشِفَاءُ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلاَيَزِيدُ الظَّالِمِينَ اِلاَّخَسَارًا رَبَّنَا اكْشِفْ عَنَّا الْعَذَابَ اِنَّا مُؤْمِنُونَ

 

Ve kul cael hakku ve zehakal batılü innel batıle kane zehuka. Ve nünezzilü minel Kurani mahüve şifaün ve rahmetün lilmü’minine vela yezidüz zalimine illa hasara. Rabbenekşif annel azabe inna müminun.

Bu yazılır ve bir akar suya defnedilir.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ لَقَدْ جَائَكُمْ رَسُولٌ مِنْ اَنْفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَاعَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُمْ بَالْمُؤْمِنِينَ رَؤُفٌ رَحِيمٌ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَقُلْ حَسْبِىَ الله ُلاَ اِلَهَ اِلاَّهُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ اِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا

Bismillahirrahmanirrahim. Lekad caeküm rasülün min enfisüküm aziziün aleyhi ma anittüm harisün aleyküm bil mü’minine raüfün rahim. Fein tevellev fekul hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim. Ve kul cael hakku ve zehakal batılü innel batıle kane zehuka.

DELİV  ( KOVA )  BURCU

Burcu Kova, gezegeni Zühal, anasırı Hava, cinsiyeti erkek, yıldızı Demirkazık, madeni Kurşun, sanatı Cellat, yönü Güney, günü Cumartesi ve gecesi Çarşamba olup Cin nisi ismi Keşkatür ibni Beşyaş tır.

Bu burca mensup olan kişiye rüzgar gibi vurduğu zaman, iki küreği arasına girer. O kişinin yemek yemesi azalır ve harareti çok olur. Başı ağrır ve kuvveti kalmaz. Öyle kuvvetli tutarki, o kişinin aklı gider ve geceleri hastalığı daha şiddetli olur .

Kızıl Koyun veya Kızıl Tavuk kanıyla aşağıdakiler yazılırsa, hasta Allah (c.c.) ın izniyle şifa bulur .

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır :

اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّتَعْلُوا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ اِلاَّبَلاَغًا مِنَ اللهِ وَرِسَالاَتِهِ وَمَنْ يَعْصِ اللهَ وَرَسُولَهُ فَاِنَّ لَهُ نَارَ جَهَنَّمَ خَالِدِينَ فِيهَا اَبَدًا اَلْحَمْدُ ِللهِ الَّذِى خَلَقَ السَّمَوَاتِ وَاْلاَرْضَ وَجَعَل الظُّلُمَاتِ وَالنُّورَ ثُمَّ الَّذِينَ كَفَرُوا بِرَبِّهِمْ يَعْدِلُونَ وَلاَ حَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ         ج ز ك س ق ث ظ

İnnehü min Süleymane ve innehü Bismillahirrah- manirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tüni müslimin. İlla belağan minallahi ve risalatihi ve men ya’sıllahe ve rasulehü feinne lehü nara cehenneme halidine fiha ebeda. Elhamdü lillahillezi halakas semavati vel arda ve cealez zulumati ven nura sümmellezine keferu bi rabbihim ya’dilün. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Hatemi Süleyman ve Hava harfleri .

Bu yazılır ve hasta bunun suyunu yedi gün içer:

اَللَّهُمَّ اَشْفِ شِفَائُكَ فِى الْبَدَنِ وَالْجِلْدِ وَجَمِيعَ اَعْضَانِهِ وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَاهُوَشِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلاَيَزِيدُ الظـَّالِمِينَ اِلاَّ خَسَارًا يَااَلله ُيَااَللهُ يَااَلله ُيَارَحْمَنُ يَارَحْمَنُ يَارَحْمَنُ يَارَحِيمُ يَارَحِيمُ يَارَحِيمُ يَاحَنَّانُ يَامَنَّانُ يَادَيَّانُ يَاسُبْحَانُ يَاسُلْطَانُ وَلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِمِ

Allahümme eşfi şifaüke fil bedeni vel cildi ve cemia a’danih. Ve nünezzilü minel Kurani ma hüve şifaün ve rahmetün lil mü’minine vela yezidüz zalimine illa hasara. Ya Allahü Ya Allahü Ya Allahü Ya Rahmanü Ya Rahmanü Ya Rahmanü Ya Rahimü Ya Rahimü Ya Rahimü Ya Hannanü Ya Mennanü Ya Deyyanü Ya Sübhanü Ya Sultanü Vela havle vela kuvvete illabillahil aliyyül azim.

Bu yedi adet yazılır ve her gece bir adediyle hastaya tütsü yapılır :

يَاعَلاَّمَ الْغُيُوبِ يَاسَتَّارُ الْقُلُوبِ يَاغَفَّارًا اَلَّذِى نَتُوبَ يَاكَاشِفَ الْكُرُوبَ 2 9 4 7 هـ 3 6 1 8 يَاهُوَ س ا و ف

Ya Allamül ğuyubü Ya Settarül kulübü Ya Ğaffaran ellezi netübe ya kaşifel kürübü İki dokuz dört sekiz he altı sekiz ya hüve sin elif vav fe.

Bu yazılır ve bir ağaç dibine gömülür :

يَاشَشْمَافِيل اَنْتَ يَافَخْمَاشِيل يَاتَشْغَاهِيلْ

Ya Şeşmafil ente Ya Fahmaşil Ya Teşğahil

Bu yazılır ve hasta bunun suyu ile gusl eder :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَمَنَ الرَّسُولُ بِمَا اُنْزِلَ اِلَيْهِ مِنْ رَبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٍّ آمَنَ بِاللهِ وَمَلَئِكَتِهِ وَكُتُبِهِِ وَرُسُلِهِ لاَنُفَرِّقُ بَيْنَ اَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ وَقَالُوا سَمِعْنَا وَاَطَعْنَا غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَاِلَيْكَ الْمَصِيُر

HUT  ( BALIK )  BURCU

Burcu Balık, gezegeni Müşteri, anasırı Su, sanatı Kadı, yıldızı Kervankıran, madeni Kalay, cinsiyeti Dişi, yönü Güney, günü Perşembe ve gecesi Pazartesi olup, Cin nisi ismi Şeşter ibni Şeman dır.

Bu burca mensup olan kişiyi rüzgar gibi tuttuğu zaman, gözüne Kara Köpek şeklinde görünür ve avazı O kişinin kulağına giderek vücudunun tüyleri diken diken olur. Daha sonraları hastanın başı ağrır ve sıtmalı gibi titremeye başlar. Rengi değişir ve hararetide çoğalır. Yemek yemez ve bütün azaları kesik kesik olur. Bazı zamanda aklını kaybeder.

Beyaz Koyun veya beyaz Tavuk kanıyla aşağıdakiler yazılırsa, hasta Allah ( c.c.) ın izniyle şifa bulur .

Bu yazılır ve hasta bu hirzi üzerinde taşır :

اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّ تَعْلُوا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ وَاِنْ يَكَادُ الَّذِينَ كَفَرُوا لَيُزْ لِقُونَكَ بِاَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّكْرَ وَيَقُولُونَ اِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَاهُوَ اِلاَّذِكْرٌ لِلْعَالَمِينَ تَبَارَكَ وَتَعَالَى يَااَللهُ يَاحَقُّ يَااَحَدُ يَاصَمَد بِسْمِ اللهِ وَبِاللهِ وَلاَغَالِبُ اِلاَّ اللهُ عَزَمْتُ وَاَقْسَمْتُ عَلَيْكُمْ يَااَيُّهَا الْجِبالُ وَالرِّيحُ وَاْلاَرْوَاحُ وَالْجِنِّ وَالشَّاطِينِ بِحَقِّ سَلاَمٌ قَوْلاً مِنْ رَبٍّ رَحِيمٍ وَبِحَق عَنَتِ الْوُجُوهُ لِلْحَىِّ الْقَيُّومِ وَقَدْخَابَ مَنْ حَمَلَ ظُلْمًا اِنَّهُ مِنْ سُلَيْمَانَ وَاِنَّهُ بِسْم اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلاَّتَعْلُوا عَلَىَّ وَأْتُونِى مُسْلِمِينَ وَبِحَقِّ قُلْ اِنَّمَا اَدْعُوا رَبِّـى وَلاَ اُشْرِكُ بِهِ اَحَدًا وَلاَحَوْل َوَلاَقُوَّةَ اِلاّ َبِاللهِ الْعَلِىِّ لْعَظِيمِ         د ح ل ع ر خ غ

İnnehü min Süleymane ve innehü Bismillahir rahmanirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tünü müslimin. Ve in yekadüllezine keferu leyüzlikuneke biebsarihim lemma semiuz zikra ve yekulüne innehü le mecnun. Ve ma hüve illa zikrun lil alemin. Tebareke ve teala Ya Allahü Ya Ya Hakku Ya Ahadü Ya Samedü Bismillahi ve billahi ve la ğalibü illallahü Azemtü ve aksemtü aleyküm Ya eyyühel cibalü ver ruhu vel ervahul cinni veş şeyatinü bi hakki Selamün kavlen mir rabbir rahim. Ve bi hakki Anetil vucühü lil hayyil kayyümi ve kad habe men hamele zulma. İnnehü min Süleymane ve innehü Bismillahirrahmanirrahim. Ella ta’lü aleyye ve’tüni müslimin. Ve bi hakki kul innema edu rabbi vela üşrikü bihi ehada. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Su harfleri ve Hatemi Süleyman.

Bu yazılır ve hasta bunun suyunu yedi gün içer:

بِسْمِ اللهِ الشَّافِى بِسْمِ اللهِ الْكَافِى بِسْمِ اللهِِ الْمَعَافِى بِسْمِ اللهِ الَّذِى لاَيَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَىْءٌ فِى اْلاَرْضِ وَلاَفِى السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ

 

Bismillahiş şafi bismillahil kafi bismillahil meafi bismillahillezi la yedurru measmihi şeyün fil ardı ve la fis semai ve hüves semiul alim.

Bu yedi adet yazılır ve her gece hastaya bir adediyle tütsü yapılır :

Yazılacak olan budur:

ط ااا ط ط اا اا اا ح ع . ا ك . 8 ى ا ا و ا ا ع اا 9 اا 4 . 4 2 9 4 7 هـ 3 6 1    8   ث و . 8 ى اا و اا 4 اا 6 ااا  4

Tı Elif Elif Elif Tı Tı Elif Elif Elif Elif Elif Elif Ha Ayn Nokta Elif Kef Sekiz Ye Elif Elif Vav Elif Elif Ayın Elif Elif Dokuz Elif Elif Dört Nokta Dört İKİ Dokuz Dört Yedi He üç Altı Elif Sekiz Se Vav Nokta Sekiz Ye Elif Elif Vav Elif Elif Dört Elif Elif Altı Elif Elif Elif Dört .

Bu yazılır ve büyük bir ağaç dibine gömülür :

يَامَنْلَتْ بِهَا مَخِيثًا يَامُصْطَفَى يَاطَيْمُوجَبْ

Ya Menlet biha Mehisan Ya Mustafa Ya Taymuceb

Bu yazılır ve hasta bunun suyuyla gusül eder :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ عَزَمْتُ عَلَيْكُمْ يَامَعَاشِرَ اْلاَرْوَاحِ بِمَاعَزَمَ بِهِ عَلَيْكُمْ سُلَيْمَانِ ابْنِ دَاوُدْ عَلَيْهِ السَّلاَمُ يَاحَىُّ يَاقَيُّومُ يَاغَيَّاثُ الْمُسْتَغِيثِينَ يَاغَيَّاثُ مَنْ لاَيُغَاثُ لَهُ يَااَحَدُ يَاصَمَدُ يَالَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ وَلَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُوًا اَحَدْ

Bismillahirrahmanirrahim. Azemtü aleyküm ya meaşirel ervahı bima azeme bihi aleyküm Süleyman ibni Davud aleyhisselam. Ya Hayyü Ya kayyümü Ya Ğayyasül müsteğisine Ya Ğayyasü men la yüğasü lehü Ya ehadü Ya Samedü Ya lem yelid ve lem yüled ve lem yekün lehü küfüven ehad .

VEFKLERİN SIRRI

      Bir murabba’da (dörtgen) uzunlamasına ve enlemesine birbirini kesen doğru çizgilerden meydana gelen bir şeklin içine konan sayılar ve harflere VEFK denir.

      Her Vefk en, boy ve kuturlardan meydana gelir. Yukarıdan aşağıya doğru düzgün çizgilerden meydana gelen kısımlara DIL’I (kenar), sağdan sola doğru düzgün çizgilerden meydana gelen kısımlarada SATIR denir. Sağ baş ucundan sol nihayet uca ve sol baş ucundan sağ son uca gelen hanelerede KUTUR denir.

      Vefkin karelerine adet ise adet, harf ise harf olarak yazılır. Vefkte bir haneye yazılan adet veya harf başka bir hanede tekrar kullanılmaz. Satırdaki toplamla dıl’ındaki toplam birbirine eşit olmalıdır. Her vefkin birinci hanesi miftah (Başlangıç) bitim hanesi nede muğlak (Son) hanedir. Her vefkin sekiz (8) muhtelif makamı vardır. Vefklerdeki sekiz kaide şöyledir:

      1. Miftah: Anahtar veya başlangıç olup vefkin 1. hanesidir.

      2. Muğlak: Vefkin en son hanesidir.

      3. Adil: Miftah ile Muğlak hanelerinin toplamıdır.

      4. Vefk: Vefk tirki bir kenar hanesinin toplamıdır.

      5. Mesahe: Toplam Idla’nın adedi. (Kenar haneleri)

      6. Zabit: Vefk ile Mesahe nin toplamıdır.

      7. Ğaye: Zabit in iki mislidir.

      8. Asıl: Ğayenin Muğlak ile çarpımının toplamıdır. Bütün Vefk lerde asıl ğayeye hakimdir. Her vefkin ğayesi de diğer bütün hanelere hükmeder. Her vefk yedi gezegenden birine mensuptur.

      Üçlü         vefk      Zühal       gezegenine       mensuptur.

      Dörtlü       vefk      Müşteri    gezegenine       mensuptur.

      Beşli         vefk      Merih       gezegenine       mensuptur.

      Altılı          vefk      Şems       gezegenine       mensuptur.

      Yedili        vefk      Zühre       gezegenine       mensuptur.

      Sekizli       vefk     Utarid       gezegenine       mensuptur.

      Dokuzlu    vefk      Kamer      gezegenine       mensuptur.

      Onlu         vefk      Burçların  feleğine  (Kendi  etrafında  dönen yuvarlak) mensuptur.

ÜÇLÜ VEFK

      Her vefk, en boy ve kuturlardan meydana gelir. Üçlü toprak unsuru vefki: 2, 9, 4 birinci satırı, 7, 5, 3 ikinci satırı, 6, 1, 8 üçüncü satırlarıdır. 2, 7, 6 birinci dıl’ı, 9, 5, 1 ikinci dıl’ı, 4, 3, 8 üçüncü dıl’ı dırlar. Üçlü vefkin 2, 5, 8 sağ kuturu, 4, 5, 6 sol kuturudur.

      Toprağa mensup olan üçlü vefkin aslı ve temeli budur:

4

9

2

3

5

7

8

1

6

      Üçlü vefkte miftah (Başlangıç) ve muğlak (Son) hanesinin toplamı olan 1 + 9 = 10 sayısının yarısı vasat (Orta) hanesidir. Üçlü vefkin vasatı beş (5) muğlağı dokuz (9) olduğuna göre beş (5) i dokuz (9) ile çarparsak çıkan 45 adedi üçlü vefkin mesahe (Kenar hanelerinin toplamı) sidir.

      Her vefkte olduğu gibi üçlü vefkinde sekiz (8) muhtelif makamı olup, bu sekiz kaide şöyledir.

      1. Miftah: Anahtar veya başlangıç olup üçlü vefkin birinci (1.) hanesidir.

      2. Muğlak: Son hane olup üçlü vefkin dokuzuncu (9) hanesidir.

      3. Adil: Miftah ile Muğlak hanelerinin toplamıdır. 9 + 1 = 10 dur.

      4. Vefk: Bir dılı’ veya satırın toplam adedidir. Üçlü vefkte dılı’ veya satırın toplamı onbeş (15) dir.

      5. Mesahe: Bir vefkte bulunan bütün dılı’ların veya satırların toplam adedidir. Üçlü vefkin mesahesi 15 × 3 = 45 tir.

      6. Zabit: Bir dılı’ ve bütün vefkin toplamıdır. Üçlü vefkte zabit 15 + 45 = 60 tır.

      7. Ğaye: Zabit adedin iki mislidir. Üçlü vefkte zabit 60 + 60 = 120. dir.

      8. Asıl: Ğayenin Muğlak veya kutup adediyle çarpımından çıkan adettir. 120 × 9 = 180 dir. Bütün vefklerde asıl ğayeye hüküm eder. Her vefkin ğayeside vefkin diğer hanelerine hükmeder. Üçlü vefkin dört anasıra göre tanzim edilmiş şekilleri vardır. Yapacağın amel ateşe bağlı ise üçlü vefkin ateş unsuru şeklini, toprağa bağlı ise toprak unsuru şeklini, havaya bağlı ise hava unsuru şeklini ve yapacağın amel suya bağlı ise su unsuru şeklini tanzim edersin. Üçlü vefkin aslı ve temeli topraktır. Üçlü vefkin anasırı erbaaya göre şekilleri budur.

      Ateş unsuru vefki: Bu vefkin anasırı ateş, yönü doğu ve tabiatı ise kuru sıcaktır.

      Üçlü ateş unsuru vefki budur:

8

1

6

3

5

7

4

9

2

      Bu vefkin Ayeti Kerimesi ve Ateş harfleri:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَاِنْ مِنْكُمْ اِلاَّوَارِدُهَا كَانَ عَلَى رَبِّكَ حَتْمًا مَقْضِيًّا  ا هـ ط م ف ش ذ

Bismillâhirrahmânirrahîm. Ve in minkum illâ varidühâ kâne alâ rabbike hatmen makdiyyâ. Elif he tı mim fe şın zel.

      Üçlü toprak unsuru vefki: Bu vefkin anasırı toprak yönü güney olup, tabiatı ise kuru soğuktur.

      Üçlü toprak unsuru vefki budur:

4

9

2

3

5

7

8

1

6

      Bu vefkin Ayeti Kerimesi ve Toprak harfleri:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ مِنْهَا خَلَقْنَا كُمْ وَفِيهَا نُعِيدُ كُمْ وَمِنْهَانُخْرِجُكُمْ تَارَةً وَاُخْرَى  ب و ى ن ص ت ض

Bismillâhirrahmânirrahîm. Minhâ halaknâkum ve fîhâ nuîdü kum ve minhâ nuhricükum  târaten  ve  uhrâ.  Be  vav  ye  nun

sat te dat.

      Üçlü hava unsuru vefki: Bu vefkin anasırı hava ve yönü batı olup, tabiatı ise nemli sıcaktır.

      Üçlü hava unsuru vefki budur:

2

7

6

9

5

1

4

3

8

      Üçlü hava vefkinin Ayeti kerimesi ve hava harfleri:

بِسْـمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَنُفِخَ فِى الصُّورِ فَجَمَعْنَاهُمْ جَمْعًا ج ز ك س ق ث ظ

Bismillâhirrahmânirrahîm. Ve nufiha fîs sûri fecema’nâhüm cemâ. Cim ze kef sin kaf se zı.

      Üçlü su unsuru vefki: Bu vefkin anasırı su ve yönü kuzey olup, tabiatı ise nemli soğuktur.

      Üçlü su unsuru vefki budur:

6

7

2

1

5

9

8

3

4

      Üçlü su vefkinin Ayeti kerimesi ve su harfleri:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاءِ كُلَّ شَىْءٍ حَتَّى اَفَلاَ يُؤْمِنُونَ  د ح ل ع ر خ غ

Bismillâhirrahmânirrahîm. Ve cealnâ minel mâ-i külli şeyin hattâ efelâ yü’minûn. Dal ha lam ayın ra hı ğayın.

ÜÇLÜ VEFK YAPMANIN BİRİNCİ KAİDESİ

      Vefk olunacak adetten oniki (12) çıkarılıp, kalan adet üç (3) e bölünür. Harici kısmet birinci haneye yazılır ve  birer  zamla  vefkin

son hanesine kadar gidilerek vefk tamamlanır. Üçlü vefk kesir kabul etmez.

      Üçlü vefkin gezegeni Zühal olup, günü Cumartesidir. Ulvi müvekkili Kesfeyail, ardi müvekkili ise Meymun dur.

      Üçlü vefkin tabii ve toprak unsuru şekli budur:

4

9

2

3

5

7

8

1

6

      Örneğin: Lafza-i Celal (Allah) ismi şerifinin üçlü vefkini yapalım. Allah c.c. ismi şerifinin adedi olan altmışaltı (66) dan oniki (12) çıkarıp, kalan adedi üç (3) e böleriz. Harici kısmet onsekiz (18) adedi kaldı. Kesir kalmadığı için harici kısmeti vefkin birinci hanesine yazar ve birer zamla dokuzuncu hane olan son haneye kadar gelerek vefki tamamlarız.

      Allah c.c. ismi şerifinin üçlü vefki budur:

21

26

19

20

22

24

25

18

23

     Üçlü ve tekli vefklerde kesir kabul eden ve kesir kabul etmeyen şekiller vardır. Vefk olunacak adet bölünüp, taksiminde bir fazla kaldığı zaman ve üçlü vefkte yedinci haneye bir fazla ilave edildiğinde sol kuturda bir eksik çıkar. Şayet kesirde iki kalırsa, dördüncü haneye bir fazla ilave edildiğinde sol kuturda bir fazla çıkar. Vefk, gerek dılı’ gerek satırı ve gerekse kuturları aynı olan her ne taraftan olursa olsun hesap edildiği zaman eşit gelendir. Eşit gelmediği zaman, böyle yapılan Vefkler yanlıştır.

      Örneğin: .Muhyi ismi şerifini vefke koymak istesek, Muhyi nin adedi 68 dir. Bu adetten 12 çıkardık 56 kaldı. Bu adedi üç (3) e böldük. Harici kısmet 18 olup, kesirdede iki (2) kaldı. Onsekiz (18) adedidini üçlü vefkin birinci hanesine yazıp, birer zamla dördüncü haneye kadar geliriz. Kesirde iki (2) kaldığı için dördüncü (4) haneye bir fazla ilave ederek dokuzuncu (9) haneye kadar çıkarak üçlü vefki tamamlarız.

      Vefkin şekli budur:

22

27

19

20

23

25

26

18

24

Görüldüğü gibi sol kuturda bir fazla çıktı. Bu yüzden bu vefk müsavi (Eşit) olmayıp, yanlıştır.

      Bu defada altmışyedi (67) adedini vefke koymak istersek, üçlü vefkin kaidesine göre 67 den 12 çıkarıp, 3 e böldük. Çıkan adet onsekiz (18) kesirdede bir (1) kaldı.

      Şimdiye kadar bilinen usule göre üçlü vefkte bir (1) artarsa yedinci (7) haneye bir (1), iki (2) artarsa dördüncü (4) haneye bir (1) fazla ilave etmek suretiyle vefk yapılırdı. Altmışyedi (67) adedinin vefkini yaptık. Şekli budur:

21

27

19

20

22

25

26

18

23

      Görüldüğü gibi artan bir (1) kesiri yedinci (7) haneye bir (1) fazla ilave ederek yaptık. Sol kuturda bir (1) eksik çıktı. Bu yüzden bu vefk eşit olmayıp, yanlış olduğundan dolayı kullanılmaz.

ÜÇLÜ VEFK TE İKİNCİ KAİDE

      Üçlü vefkte kesir kalırsa, vefkini yapmak istediğimiz adedi hiç bozmadan üçlü vefkin vasat (5.hane) hanesi olan beşinci hanesine yazar ve birer eksilterek birinci haneye kadar ineriz. Yine harflerin adedine birer zamla, altıncı haneden dokuzuncu ve son haneye kadar çıkarak üçlü vefki tamamlarız. Vefkini yaptığımız adette her dılı’, satırı ve kutruda müsavi olur.

      Örneğin: Adetleri bölündüğü zaman kesir bırakan Esma, Ayet veya herhangi bir kelimeyi ‘Hakem’ ismi şerifinin vefkinde olduğu gibi vefk ederiz. Hakem ismini üçlü vefkin beşinci hanesine yazar ve ismin adedinden birer eksilterek birinci (1) haneye kadar ineriz. Yine ismin adedine birer (1) zamla altıncı (6) haneden dokuzuncu (9) haneye kadar çıkarak üçlü vefki tamamlarız.

      Hakem isminin üçlü vefki:

67

72

65

66

حكم

70

71

64

69

      Veya Hakem isminin sayısal karşılığı olan 68 sayısının mahracı yani yandan toplamı 14 tür. Bu adedi 4 ile çarptık. 56 oldu. 68 den 56 yı çıkardık, 12 kaldı. Bu adedi üçlü vefkin birinci hanesine yazar ve 14 zamla dördüncü (4) haneye kadar çıkarız. Beşinci haneye Hakem ismini yazı ile yazar ve yine her haneye 14 er zamla vefki tamamlarız. Vefkin şekli budur:

67

72

65

66

حكم

70

71

64

69

      Bu tür vefklerde gerek Esma ve gerek Ayeti Kerime üç (3) defa yazılmış olur. Eğer vefkin bir dılı’nı veya satırını toplarsak, ortaya çıkan sayı vefk olan sayının üç katıdır. Bir kenar hanesinden çıkan 204 sayısını üç (3) e bölersek, vefk olunan 68 sayısı ortaya çıkar. Bir dılı’nın veya bir satırının toplamı 204 ü 3 e böldük, 68 kaldı.

ÜÇLÜ VEFK TE ÜÇÜNCÜ KAİDE

      Üçlü  vefkte  kesir  kalırsa vefkini yapmak istediğimiz adedi  hiç

bozmadan birinci (1) haneye yazıp, birer misli zamla artırarak üçlü vefkin dokuzuncu ve son hanesine kadar giderek vefki tamamlarız.

      Örneğin: Evvel ismi şerifinin vefkini yapmak istediğimizde adedi hiç bozmadan birinci haneye yazıp, birer misli zamla artırarak, vefkin 9. ve son hanesine kadar giderek tamamlarız.

      Evvel isminin üçlü vefki budur:

148

333

74

111

185

259

296

37

222

      Bu üçlü vefki yaptıktan sonra vefkin bir dılı’nı veya bir satırını topla. Toplamı üçlü vefkin bir dılı’ veya bir satırı olan onbeş (15) e böl. Çıkan adet vefkin miftah hanesine yazmış olduğun adettir. Bir dılı’nı topladık, 555 çıktı. Üçe (3) böldük 37 çıktı. Bu tür yapılan vefklerin tesiri çok çabuk görülür.

AZİMET BAĞLAMAK

      Şeyh Tamtam Samur Hindi (Rahmetullahi aleyh) nin sözüne göre Azimet bağlamak için: Esma-i A’vanın önüne Yâ nidası, Esma-i Kasem in önünede Bi hakki kelimesini ekleriz. Esma-i Kitabet ise Azimete dahil edilmez ve bağlanmaz.

Azimet bağlamada Vefk koymak yoktur. Okuyacağın Azimetin adedi ise, matlubunun isminin Ebcedi kebir karşılığının toplamı kadar olmalıdır. Amele başlarken ve Azimet okurken ameline uygun gerek hayır, gerek şer buhurlarını tüttürürsün.

Şayet Vefk yapmak istersen: Dokuz mizanın toplamını alıp bu toplamı ya dörtlü vefk yada üçlü vefkini belirlediğin saatte yazıp, vefki ya üzerinde taşır veya Azimet okurken vefke nazar edersin.

HERKES TARAFINDAN SEVİLME AZİMETİ

سَبِّتْ سَبِّتْ رُوحَانِيَّةِ الْمَحَبَّةِ وَالْمَوَدَّةِ وَاُلْفَةِ بِجَمِيعِ الْخَلاَئِقِ وَامْتِزَاجٍ فِيهِ رُوحَانِيَّةِ الْمَحَبَّةِ فِى قُلُوبَ بَنِى آدَمَ وَبَنَاتِ حَوَّا حُرِّهِمْ وَعَبْدِهِمْ وَسَائِرِ الْخَلْقِ اَجْمَعِينَ

 

Sebbit sebbit rûhâniyyetil mehabbeti vel meveddeti ve ülfeti bi cemî-ıl halâikı vemtizâcin fihi rûhâniyyetil mehabbeti fî kulûbe benî Âdeme ve benâti Havvâ hurrihim ve abdihim ve sâiril halki ecmeîn.

Esma-i A’van ve Kasem Kasem isimlerini Azimete ilave edip okursun.

SİHİR BOZMA AZİMETİ

اِطْلَقُوا رُوحَانِيَّةِ الـسِّحْرِ النَّافِذَةٍ عَنْ فُلاَنِ ابْنِ فُلاَنَةَ وَحَلُّوا عُقُدَةُ وَارْهَبُوا كَمَا يُطْفِى النَّارُ

tlikû rûhâniyyetis sihrin nâzifetin an fülân ibni fülânete ve hallû ukdetü varhebû kemâ yutfin nâr.     dersin

BAĞLIYI ÇÖZME AZİMETİ

اِطْلَقُـوا كُلَّ مَأْمُورٍ وَمَقْصُورٍ وَمَـلْسُوعٍ وَمَبْرُودٍ وَاَسْأَلُكَ اَنْ يَخْرُجَ الْقَعْدَ الْمُسْتَكَنْ عَنْ فُلاَنِ ابْنِ فَلاَنَةَ وَيَتَخَرِّكُ الشِّهْوَةُ وَالنِّكَاحُ

İtlakû külle me’mûrin ve maksûrin ve melsûın ve mebrûdin ve eselüke en yahrücel ka’del müsteken an fülân ibni fülânete ve yeteharrikuş şehvetü ven nikâh.  dersin.

HASTALANDIRMA  AZİMETİ

هَيِّجُوا وَسَطَ الصِّدَاعِ الْمُسْتَكَنْ

Heyyicû ve satas sıdâıl müsteken.  dersin.

ERKEKLİK BAĞLAMA AZİMETİ

 

اِقْطَعُوا شَهْوَةً فُلاَنِ ابْنِ فُلاَنَةً اَمْرِحُورٍ وَجَانِبٍ اَلْحَرَكَةِ وَاْلاَنْعَامِ عَنْ فُلاَنِ ابْنِ فُلاَنَةً وَاعْقِدْ فَرْجِهِ حَتَّى لاَيُطِيقَةِ حَرَكَةَ الْجِمَاعٍ

İktaû şehveten fülân ibni fülânete emrAhûrin ve cânibin elhareketi vel enâmi an fülânete binti fülânete va’kid fercihi hattâ lâ yütîkate hareketel cimâ’.     dersin.

UYKU BAĞLAMA AZİMETİ

عَقَدُّ النَّوْمَ فُلاَنِ ابْنِ فُلاَنَةَ وَ اَخْرِجْ مِنْ اَجْفـانِهِ وَدَلِّ مِنْ دِمَاغِهِ وَاَخْرِجْ مِنْ جِسْمِهِ رُوحَانِيَّةِ النَّوْمَ وَسَلِّطْ عَلَيْهِ النَّهْرَ وَالْفَلَقَ وَحَدِيثِ الثَّقَنَ وَالسُّوءُ

Akaddün nevme fülân ibni fülânete ve ahric min ecfânihi ve delli min dimâğıhi ve ahric min cismihi rûhâniyyetin nevme ve sallit aleyhin nehra vel falaka ve hadîsis sekane ves sûü dersin.

Diğerleride maksadına göre bu yol ile Azimet bağlayıp, meşgul olursun. Yapılan bütün amellerde ve arzu ettiğin her şeyde Allah (c.c.) ın izniyle sahip olursun.

Eğer istersen insanlarda ve hayvanlarda, hayr veya şerde Celb, Tard, Sıhhat, Sakam mizanını kullanırsın. Bu amellerde dört mizan vardır ve bu dört mizanda şöyledir.

Birinci mizan      :   Celb      ( Kendine çekmek, getirtmek ),

İkinci mizan        :  Tard       ( Kovmak, göndermek ),

Üçüncü mizan    :   Sıhhat   ( Sağlık, afiyet ),

Dördüncü mizan :   Sakam  ( Hastalık, hastalandırmak ).

Yağmurun mizanı Matar, vahşi hayvanların mizanı Vuhuş, rüzgar estirmenin mizanı Riyah, bulutların mizanı Sehab, kuşların mizanı Tuyur, haşaratın mizanı Hevam, denizde yaşayan hayvanların mizanı Devabül bahr, balıkların mizanı Semak, karada yaşayan hayvanların mizanı ise Devabdır.

Günlerin Kasemleride şunlardır.

Pazar gününün Kasemi:

تَوَكَّلُوا يَامُذْهِبْ اَنْتَ وَاَعْوَانُكَ بِحَقِّ كَوْكَبُكَ السَّعِيدِ الشَّمْسِ وَبِحَقِّ طَالِعُكَ اْلاَسَدْ وَبِحَقِّ يَوْمِكَ اْلاَحَدْ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْمُوَكَّلِ بِقَائِمَةِ الْعَرْشِ اَبْجَدْ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْغَالِبُ عَلَيْكُمْ اَمْرُهُ رُوقْيَائِيلْ وَبِحَقِّ اَلْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَبِحَقِّ فَرْدٌ وَبِحَقِّ ف وَبِحَقِّ  وَبِحَقِّ ا هـ ط م ف ش ذ وَبِحَقِّ لِلطَّهْطِيلْ اَنْ تُعِينُونِى عَلَى قَضَاءِ حَاجَتِى كَذَا وَكَذَا وَبِحَقِّ هَذِهِ اْلاَسْمَاءِ وَاْلآيَاتِ وَالطِّلاَسِمِ وَالْخَاتَمْ  *

Tevekkelû yâ müzhib ente ve a’vânüke bi hakki kevkebükes seîdiş şemsi ve bi hakki tâliukel esed ve bi hakki yevmikel ehad ve bi hakkil melikül müvekkeli bi kâimetil arşi ebced. Ve bi hakkil melikil ğâlibü aleyküm emruhu rukyâîl ve bi hakki elhamdülillâhi rabbil âlemîn. Ve bi hakki ferdün ve bi hakki fe ve bi hakki (Pazar gününün tılsımı) ve bi hakki elif he tı mim fe şın zel ve bi hakki littahtîl en tüînûnî alâ kadâ-i hâcetî kezâ ve kezâ ve bi hakki hâzihil esmâ-i vel âyâti vet tılâsimi vel hâtem.

Pazartesi gününün Kasemi:

تَوَكَّلُوا يَامُرَّةْ اَنْتَ وَاَعْوَانُكَ بِحَقِّ كَوْكَبُكَ السَّعِيدِ الْقَمَرْ وَبِحَقِّ طَالِعُكَ السَّرَطَانْ وَبِحَقِّ يَوْمِكَ اْلاِثْنَيْنِ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْمُوَكَّلِ بِقَائِمَةِ الْعَرْشِ هَوْزَحْ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْغَالِبُ عَلَيْكُمْ

اَمْرُهُ جَبْرَائِيلْ وَبِحَقِّ اَلرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَبِحَقِّ جَبَّارْ وَبِحَقِّ ج وَبِحَقِّ  وَبِحَقِّ د ح ل ع ر خ غ وَبِحَقِّ مَهْطَهْطِيلْ اَنْ تُعِينُونِى عَلَى قَضَاءِ حَاجَتِى كَذَا وَكَذَا وَبِحَقِّ هَذِهِ اْلاَسْمَاءِ وَاْلآيَاتِ وَالطِّلاَسِمِ وَالْخَاتَمْ  *

Tevekkelû yâ mürreh ente ve a’vânüke bi hakki kevkebükes seîdil kamer ve bi hakki tâliukel seratân ve bi hakki yevmikel isneyni ve bi hakkil melikül müvekkeli bi kâimetil arşi hevzah.Ve bi hakkil melikil ğâlibü aleyküm emruhu cebrail ve bi hakki errahmanirrahim. Ve bi hakki cebbâr ve bi hakki cim ve bi hakki (Pazartesi gününün tılsımı) ve bi hakki dal ha lam ayın ra hı ğayın ve bi hakki mehtahtil en tüînûnî alâ kadâ-i hâcetî kezâ ve kezâ ve bi hakki hâzihil esmâ-i vel âyâti vet tılâsimi vel hâtem.

Salı gününün Kasemi:

تَوَكَّلُوا يَااَحْمَرْ اَنْتَ وَاَعْوَانُكَ بِحَقِّ كَوْكَبُكَ السَّعِيدِ الْمَرِيخْ وَبِحَقِّ طَالِعُكَ الْحَمَلْ وَالْعَقْرَبْ وَبِحَقِّ يَوْمِكَ الثَّلاَثَاءْ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْمُوَكَّلِ بِقَائِمَةِ الْعَرْشِ طَيْكَلْ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْغَالِبُ عَلَيْكُمْ اَمْرُهُ سَمْسَمَائِيلْ وَبِحَقِّ مَالِكِ يَوْمِ الدِّينَ وَبِحَقِّ شَ كُورْ وَبِحَقِّ ش وَبِحَقِّ  وَبِحَقِّ ا هـ ط م ف ش ذ د ح ل ع ر خ غ وَبِحَقِّ قَهْطَيْطِيلْ اَنْ تُعِينُونِى عَلَى قَضَاءِ حَاجَتِـى كَـذَا وَكَذَا وَبِـحَقِّ هَـذِهِ اْلاَسْـمَاءِ وَاْلآيَاتِ

وَالطِّلاَسِمِ وَالْخَاتَمْ

Tevekkelû yâ ahmar ente ve a’vânüke bi hakki kevkebükes seîdil merih ve bi hakki tâliukel hamel vel akreb ve bi hakki yevmikel selâsa’ ve bi hakkil melikül müvekkeli bi kâimetil arşi taykel ve bi hakkil melikil ğâlibü aleyküm emruhu semsemâîl ve bi hakki maliki yevmid din. Ve bi hakki şekûr ve bi hakki şın ve bi hakki (Salı gününün tılsımı) ve bi hakki elif he tı mim fe şın zel dal ha lam ayın ra hı ğayın ve bi hakki kahtaytil en tüînûnî alâ kadâ-i hâcetî kezâ ve kezâ ve bi hakki hâzihil esmâ-i vel âyâti vet tılâsimi vel hâtem.

Çarşamba gününün Kasemi:

تَوَكَّلُوا يَابُرْقَانْ اَنْتَ وَاَعْوَانُكَ بِحَقِّ كَوْكَبُكَ السَّعِيدِ الْعُطَارِدْ وَبِحَقِّ طَالِعُكَ السُنْبُلَ وَالْجَوْزَاءْ وَبِحَقِّ يَوْمِكَ اْلاَرْبَعَاءْ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْمُوَكَّلِ بِقَائِمَةِ الْعَرْشِ مَنْسَعْ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْغَالِبُ عَلَيْكُمْ اَمْرُهُ مِيكَائِيلْ وَبِحَقِّ اِيَّاكَ نَعْبُدُ وَاِيَّاكَ نَسْتَعِينْ وَبِحَقِّ ثَابِتٌ وَبِـحَقِّ ث وَبِحَقِّ  ز ك س ق ث ظ ب و ى ن ص ت ض وَبِحَقِّ فَهْطَيْطِيلْ اَنْ تُعِينُونِى عَلَى قَضَاءِ حَاجَتِى كَذَا وَكَذَا وَبِحَقِّ هَذِهِ اْلاَسْمَاءِ وَاْلآيَاتِ وَالطِّلاَسِمِ وَالْخَاتَمْ

Tevekkelû yâ bürkân ente ve a’vânüke bi hakki kevkebükes seîdil utarid ve bi hakki tâliukes sünbüle vel cevzâ’ ve bi hakki yevmikel erbeâ’ ve bi hakkil melikül müvekkeli bi kâimetil arşi mensa’ ve bi hakkil melikil ğâlibü aleyküm emruhu Mikâîl ve bi hakki iyyâ kena’büdü ve iyyâ kenestein. ve bi hakki sâbitün ve bi hakki se ve bi hakki (Çarşamba gününün tılsımı) ve bi hakki cim ze kef sin kaf sez ı be vav ye nun sat te dat ve bi hakki fehtaytîl en tüînûnî alâ kadâ-i hâcetî kezâ ve kezâ ve bi hakki hâzihil esmâ-i vel âyâti vet tılâsimi vel hâtem.

Perşembe gününün Kasemi:

تَوَكَّلُوا يَاشَمْهُورَشْ اَنْتَ وَاَعْوَانُكَ بِحَقِّ كَوْكَبُكَ السَّعِيدِ الْمُشْتَرِى وَبِحَقِّ طَالِعُكَ الْقَوْسِ وَالْحُوتْ وَبِحَقِّ يَوْمِكَ الْخَمِيسْ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْمُوَكَّلِ بِقَائِمَةِ الْعَرْشِ فَصْقَرْ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْغَالِبُ عَلَيْكُمْ اَمْرُهُ صَرْفَيَائِيلْ وَبِحَقِّ اِهْدِ الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِيمْ وَبِحَقِّ ظَهِيرٌ وَبِحَقِّ ظ وَبِحَقِّ  وَبِحَقِّ ا هـ ط م ف ش ذ د حل ر خ غ وَبِحَقِّ نَهْهَطْطِيلْ اَنْ تُعِينُونِى عَلَى قَضَاءِ حَاجَتِى كَذَا وَكَذَا وَبِحَقِّ هَذِهِ اْلاَسْمَاءِ وَاْلآيَاتِ وَالطِّلاَسِمِ وَالْخَاتَمْ

 

Tevekkelû yâ şemhûreş ente ve a’vânüke bi hakki kevkebükes seîdil müşteri ve bi hakki tâliukel kavsü vel hut ve bi hakki yevmikel hamis ve bi hakkil melikül müvekkeli bi kâimetil arşi faskar ve bi hakkil melikil ğâlibü aleyküm emruhu sarfeyâîl ve bi hakki ihdinas sirâtal müstekîm. Ve bi hakki zahîrun ve bi hakki zı ve bi hakki (Çarşamba gününün tılsımı) ve bi hakki elif he tı mim fe şın zel dal ha lam ayın ra hı ğayın ve bi hakki nehhattil en tüînûnî alâ kadâ-i hâcetî kezâ ve kezâ ve bi hakki hâzihil esmâ-i vel âyâti vet tılâsimi vel hâtem.

Cuma gününün Kasemi:

تَوَكَّلُوا يَااَبْيَضْ اَنْتَ وَاَعْوَانُكَ بِحَقِّ كَوْكَبُكَ السَّعِيدِ زُهْرَةْ وَبِحَقِّ طَالِعُكَ الثّوْرِ وَالْمِيزَانِ وَبِحَقِّ يَوْمِكَ الْجُمُعَةِ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْمُوَكَّلِ بِقَائِمَةِ الْعَرْشِ شَتْثَخْ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْغَالِبُ عَلَيْكُمْ اَمْرُهُ عَنْيَائِيلْ وَبِحَقِّ صِرَاطَ الَّذِينَ اَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ وَبِحَقِّ خَبِيرٌ وَبِحَقِّ خ وَبِحَقِّ  وَبِحَقِّ ب و ى ن ص ت ض ج ز ك س ق ث ظ وَبِـحَقِّ جَهْهَطْطِيلْ اَنْ تُعِينُونِى عَلَى قَضَاءِ حَاجَتِى وَتُسَخِّرُوا لِى قَلْبَ وَفُؤَدَ فُلاَنِ ابْنِ فُلاَنَةَ عَلَـى حُبِّ وَطَاعَـةِ فُلاَنَةَ بِنْتِ فُلاَنَةَ وَبِحَقِّ هَذِهِ اْلاَسْمَاءِ وَاْلآيَاتِ وَالطِّلاَسِمِ وَالْخَاتَمْ

 

Tevekkelû yâ ebyad ente ve a’vânüke bi hakki kevkebükes seîdiz zühre ve bi hakki tâliukel sevri vel mizan ve bi hakki yevmikel cumuati ve bi hakkil melikül müvekkeli bi kâimetil arşi şetsah ve bi hakkil melikil ğâlibü aleyküm emruhu anyâîl ve bi hakki sirâtallezine enamte aleyhim. Ve bi hakki habirun ve bi hakki hı ve bi hakki (Cuma gününün tılsımı) ve bi hakki be vav ye nun sat te dat cim ze kef sin kaf se zı ve bi hakki cehhattil en tüînûnî alâ kadâ-i hâcetî ve tüsehhirû lî kalbe ve füâde fülan ibni fülanete alâ hubbi ve tâeti fülanete binti fülanete ve bi hakki hâzihil esmâ-i vel âyâti vet tılâsimi vel hâtem.

Cumartesi gününün Kasemi:

تَوَكَّلُوا يَامَيْمُونْ اَنْتَ وَاَعْوَانُكَ بِحَقِّ كَوْكَبُكَ السَّعِيدِ زُحَلْ وَبِحَقِّ طَالِعُكَ الْجَدِى وَالدَّلِوْ وَبِحَقِّ يَوْمِكَ السَّبْتِ وَبِحَق الْمَلِكِ الْمُوَكَّلِ بِقَائِمَةِ الْعَرْشِ ذَضْظَغْ وَبِحَقِّ الْمَلِكِ الْغَالِبُ عَلَيْكُمْ اَمْرُهُ كَسْفَيَائِيلْ وَبِحَقِّ غَيْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ وَلاَالضَّالِّينَ وَبِحَقِّ زَكِىٌّ وَبِحَقِّ ز وَبِحَقِّ  وَبِحَقِّ ب و ى ن ص ت ض ج ز ك س ق ث ظ وَبِحَقِّ لَخْهَطْطِيلْ اَنْ تُعِينُونِى عَلَى قَضَاءِ حَاجَتِى كَذَا وَكَذَا وَبِحَقِّ هَذِهِ اْلاَسْمَاءِ وَاْلآيَاتِ وَالطِّلاَسِمِ وَالْخَاتَمْ

 

Tevekkelû yâ meymûn ente ve a’vânüke bi hakki kevkebükes seîdi zühal ve bi hakki tâliukel cedi ved deliv ve bi hakki yevmikes sebti ve bi hakkil melikül müvekkeli bi kâimetil arşi zadzağ ve bi hakkil melikil ğâlibü aleyküm emruhu kesfeyail ve bi hakki ğayril mağdûbi aleyhim veleddâllîn. ve bi hakki zekiyyün ve bi hakki ze ve bi hakki (Cumartesi gününün tılsımı) ve bi hakki be vav ye nun sat t edat cim ze kef sin kaf se zı ve bi hakki lahhattil en tüînûnî alâ kadâ-i hâcetî kezâ ve kezâ ve bi hakki hâzihil esmâ-i vel âyâti vet tılâsimi vel hâtem.

Herhangi bir günün Kasemini okuduktan sonra şu Ayeti Kerime yi bir (1) defa okursun:

قَالَ لِلسَّمَوَاتِ وَاْلاَرْضِ اِئْتِيَا طَوْعًا اَوْكَرْهًا قَالَتَا اَتَيْنَا طَائِعِينَ

Kâle lis semâvâti vel ardı i’tiyâ tavan ev kerhen kâletâ eteynâ tâiîn.

İmam Ğazali r.a. hazretleri bu üçlü vefkin şerhini Hazreti Ail k.r.v. nin İlmi cifir isimli eserinden almış, ”Essirril masun vel cevherul meknun” isimli bir kitap yazıp, bu eserinde vefkin şerhini ve havassını izah etmiştir.

Bu üçlü vefkle düşmanı kahretmek, zalimleri hastalandırmak, zalim yöneticileri makamından indirmek, hapistekini kurtarmak, taslit etmek, dil bağlamak, kada-i hacet, hastayı iyileştirmek, sihir iptal etmek, bağlıyı çözmek, heyecanlandırmak, celb etmek, muhabbet ettirmek ve büyükler yanında hacetinin kabul olunması gibi amellerde kullanılır. İstediğin her şeyin gerçekleşmesi için bu parlayan bir nur gibidir. Allah Teala hazretleri Kurani Kerimde şöyle buyurmuştur:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ مَافَرَّدْنَافِى الْكِتَابِ مِنْ شَىْءٍ

Bismillâhirrahmânirrahîm. Mâ ferratnâ fil kitâbi min şeyin.

(Biz o kitapta hiç bir şeyi noksan bırakmadık).

      Bu sırlara Allah c.c. tan korkan ihlaslı kullar sahip olur. Bu yüzden Allah c.c. tan hakkı ile korkmalı ve riyazat sahibi olmalıdır. Bir kimseye haksız yere kötülük yapmayı bile düşünmemelidir.

EmailGoogle GmailPaylaş